Pod patronatem kulturaonline.pl
Jesteś w: Strona główna > Artykuły > 8 tysięcy funtów schowanych w galerii

8 tysięcy funtów schowanych w galerii

2013-02-15 łb

W Milton Keys Gallery wzmożony ruch. Setki ludzi z wielką uwagą studiuje każdy możliwy eksponat, zaglądając gdzie tylko się da. Porządku pilnują dodatkowo zatrudnieni ochroniarze. Galeria w podlondyńskim hrabstwie Buckinghamshire nigdy dotąd nie widziała takich tłumów. Dwójka szwajcarskich artystów: Eric Hatten i Silvia Bachli wydaje się nieco zakłopotana szumem wokół ich wystawy. Bo też odbiorców nie interesuje sama ekspozycja, tylko pewien czek. Czek, który podobno gdzieś tutaj został schowany. Kto go zaś znajdzie, wzbogaci się o niezłą sumkę.

.html
 Szukajcie, a znajdziecie? - pospolite ruszenie na wystawie w Milton Keys/mkgallery.com

Jedni muszą organizować kontrowersyjne wystawy, innym do wywołania zamętu wystarcza długopis. Tomas Georgeson dokonał prostej, ale jakże skutecznej prowokacji. Podpisał czek na 8 tysięcy funtów, schował go w galerii i poinformował o tym media. Odzew był natychmiastowy. O brytyjskim artyście (dotąd znanym głównie z malarskich portretów) napisał nawet Huffington Post.

"Guardian" próbował namierzyć Georgesona. Bezskutecznie. Pracownicy galerii przekonują, że o całej sprawie... dowiedzieli się z mediów. "Telegraph" jednocześnie informuje, że obsługa wystawy przeszukała wszystkie pomieszczenia. I nie znalazła nawet śladu czeku.

Czyżby Georgeson zakpił sobie z publiczności i mediów? Jeśli wierzyć jego zapewnieniom, czek naprawdę istnieje i ma służyć szczytnemu celowi. Artysta twierdzi, iż zapragnął zrobić coś pozytywnego w mieście, chcącym uchodzić za kulturalną destynację. Do 1 marca daje wszystkim czas na znalezienie czeku. Potem ujawni jego lokalizację. Podobno nie ma ona żadnego związku z dziełami Szwajcarów. Pytanie, czy są one bezpieczne wśród pazernych na pieniądze gości galerii?

 

 Zobacz, jak czeku szuka dziennikarka lokalnej telewizji
  


Komentarze
  • Mam nadzieje,ze polscy artysci wazma sobie ta akcje do serca i przeprowadza podobna akcje! :) Nie tylko zapewni im ro rozglos w mediach,ale beda mogli sie poszczycic pokazna frekwencja na swoich wystawach! :)

  • Sprytne zagranie ze strony pana Georgesona. Ciekawa jestem, jaki będzie miała finał cała taka akcja z czekiem. Gdybym miała bliżej, to sama bym się pofatygowała i poszukała szczęścia wśród eksponatów :D