Pod patronatem kulturaonline.pl
Jesteś w: Strona główna > Artykuły > Czarne warsztaty literackie

Czarne warsztaty literackie

2013-01-22 nadia

Kto nie ma pomysłu na spędzenie wakacji, a czuje, że drzemie w nim jeszcze nieodkryty albo już odkryty, ale jeszcze nie do końca rozwinięty talent literacki, może wybrać się na poszukiwania natchnienia z Wydawnictwem Czarne.

.html
 

Jedno z najprężniej rozwijających się wydawnictw w ostatnich latach w Polsce proponuje w tym roku wyjazdowe warsztaty pisania prozy. Przez tydzień grupa literatów wraz z piętnastoma uczestnikami będą zgłębiać tajniki dobrego warsztatu w pięknej scenerii Beskidu Niskiego. Jak bardzo owocny będzie to wyjazd przekonamy się jak wrócą.

Idea wyjeżdżania w poszukiwaniu natchnienia i zaszywania się w wiejskim zaciszu sprawdzała się od wieków w przypadku poetów, pisarzy, malarzy. Artyści romantyczni poszukiwali inspiracji w Szwajcarii, we Włoszech i rodzimych zaciszach, moderniści polscy wyjeżdżali w Tatry w poszukiwaniu sił witalnych, w XX wieku warszawscy literaci urządzali plenery i pisarskie wakacje w Nieborowie.  Co prawda żaden z nich nie potrzebował warsztatów literackich ani instrukcji jak należy pisać, żeby było dobrze, mało tego – większość z nich łamała wszelkie reguły pisania tak jak się powinno, ale może dzisiejszy świat, w którym już nie ma reguł właśnie potrzebuje nieco uporządkowania i przeciwstawienia się chaosowi tak samo jak poprzednie epoki potrzebowały chaosu, żeby przeciwstawiać się sztywnym regułom.

Program warsztatów TUTAJ

Komentarze