Pod patronatem kulturaonline.pl
Jesteś w: Strona główna > Artykuły > Czeski... nie tylko Krecik

Czeski... nie tylko Krecik

2012-04-27 nadia
Czechy to nie tylko przygody sławnego Krecika, świetne kino Zelenki czy piwo (choć kto pogardzi zimnym złotym bażantem). To także ciekawa muzyka naszych sąsiadów.

.html
 Zrni / materiały prasowe
Odkąd kluby i puby wpadły na pomysł, żeby organizować imprezy tematyczne można całkiem niespodziewanie trafić na bardzie ciekawe rzeczy. Co prawda najczęściej wieczór tematyczny ogranicza się albo do obejrzenia filmu albo pokazu slajdów, ale bywają i oryginalniejsze pomysły lub koncerty.

28 kwietnia zakończy się miesiąc "Polsko - czeskie przyciąganie" w warszawskiej Grawitacji. Przez cztery tygodnie pokazywano tu głównie czeskie filmy, ale nie zabrakło i dobrego piwa oraz tradycyjnej kuchni. To jednak nie wszystko w przypadku tej imprezy. Przed fanami kultury naszych południowych sąsiadów jeszcze mila niespodzianka. O 19:30 w klubie wystąpi czeska grupa oczywiście śpiewająca w rodzimym języku.

Zrni to zespół, który łączy tradycyjne brzmienie muzyki ludowej z delikatnym rockiem. O swojej muzyce mówią: "przede wszystkim zabawa, muzykowanie i rozmowa dźwiękiem, komunikacja, jak palcem do powietrza, jak ludzie na ulicy. Tworzyć i współdziałać. Inspiruje wszystko: dźwięki, zwierzęta, komiksy, komputer, fabryki…”. Oczywiście po czesku brzmi to lepiej lub jak powiedzą niektórzy śmieszniej. W każdym razie warto na pewno się wybrać, bo grupa nie bywa często w Polsce, a ich teledysk wygląda obiecująco. I choć, niektórzy nie będą mieli okazji stawić się w sobotni wieczór w Grawitacji to myślę, że warto ten zespół trzymać w pamięci, bo do Czech blisko a tam grają znaczenie częściej.

Strona zespołu niestety nie jest dostępna po angielsku, ale jej czytanie dostarcza wiele radości: http://www.zrni.cz/

 
 
 

Komentarze
  • "Złoty bażant" jest piwem... słowackim.