Pod patronatem kulturaonline.pl
Jesteś w: Strona główna > Artykuły > Czy 13 grudnia będzie kulturalnie?

Czy 13 grudnia będzie kulturalnie?

2012-12-10 nadia

Różne organizacje niekoniecznie rządowe widzą od kilku lat potrzebę uczczenia 13 grudnia. Od dwóch lat w Warszawie panuje trend, który ma być w pewien sposób przeciwwagą do zamieszek do jakich dochodzi 11 listopada.

.html
 Akcja Młodzi Pamiętają 2009
Aktywiści odwzorowują na ulicach Warszawy dawny obraz stanu wojennego. Można spotkać na mieście milicję, wozy opancerzone.  W tym roku na olbrzymim telebimie przy Metrze Centrum przez cały dzień będzie nadawane przemówienie Wojciecha Jaruzelskiego.

Przewidziana jest też gra miejska "Stan niepokoju" organizowana przez Fundację Odpowiedzialność Obywatelska. Rozpocznie się co prawda dopiero, 15.12, ale da poczuć atmosferę jaka panowała w stolicy przed kilkudziesięcioma laty.

Jak do tej pory w czasie rocznicy 13 grudnia nie było w stolicy zamieszek i wszystkie performancy oraz akcje przechodziły sprawnie w atmosferze kulturalnej. Miejmy nadzieję, że tak pozostanie i, że kolejne rocznice nie zaczną przypominać bójek ulicznych, podczas których ludzie, którzy mają ochotę wziąć udział w obchodach siedzą w domu ze strachu o swoje zdrowie.

 

 


 

Komentarze