Pod patronatem kulturaonline.pl
Jesteś w: Strona główna > Artykuły > Frankofońska audycja w Radiu PIN

Frankofońska audycja w Radiu PIN

2012-09-07 nadia

Nie tylko telewizje zmieniają od września swoje ramówki i przyciągają nowymi programami. Stacje radiowe także starają się odświeżyć treść muzyczną i kulturalną swoich audycji. Radio to wciąż medium, mające wielu zwolenników i to nie tylko wśród  kierowców i posiadaczy samochodów.

.html
 Stephan Włodarczyk
Do radia sięgają też ci, którzy mają ochotę posłuchać czegoś oryginalnego. Oczywiście są różne stacje – te komercyjne, które grają non stop 5 tych samych utworów i te, dbające o różnorodność oraz audycje autorskie.

Jedna z bardziej ciekawych stacji w ostatnim czasie jest Radio PIN, którego nowa ramówka wygląda bardzo obiecująco.  M.in. znajdą się tutaj programy muzyczne, których gospodarzami będą: Adam Sztaba, Karolina Kozak, Pedro Gonzales i Stephan Włodarczyk.

Ten ostatni znany jest szerokiej publiczności w swoje zaangażowanie przy rozpowszechnianiu współczesnej muzyki frankofońskiej w Polsce. Stephan Włodarczyk w swoim niedzielnym programie Radia PIN zabierze słuchaczy na niekończący się Francophonic Festival przy muzyce z Francji, ale i z terenów byłych kolonii. Będzie to na pewno doskonała uczta dla każdego melomana. 
 

Komentarze
  • Radio PiN robi się bardzo ciekawym radiem. Zresztą coraz więcej jest stacji radiowych na które warto zwrócić uwagę, nie chcę wymieniać... i przede wszystkim nie są to komercyjne radia z popową muzyczną niszą.

  • Chociaz muzyka ktora bedzie promowal Stephan Wlodarczyk nie nalezy do moich ulubionych,to kazda tego typy audycje nalezy powitac z radoscia. W Zalewie sztampy i kiczu oferowanego przez stacje komercyjne przyda sie troche swiezosci.

  • ciekawa opinia X. może jakiś przykład (na priv?) też wydaje mi się, że mamy wybór może bez wymieniania nazw. przede wszystkim, to co najlepsze to to, że niegdyś radiostacje dostępne tylko w największych miastach dostają prawa do emisji w mniejszych miastach typu Kielce, Olsztyn, Bydgoszcz - tam gdzie kultura też istnieje. A dostęp do bardziej ubarwione oferty muzyczne może wzbogacać, pomagać w ukierunkowywaniu swojej kulturalnej świadomości:)