Pod patronatem kulturaonline.pl
Jesteś w: Strona główna > Artykuły > Jaka jest rola muzeów?

Jaka jest rola muzeów?

2012-11-29 nadia
.html
 
W muzeach w ciągu ostatnich kilku lat wiele się zmieniło i to na lepsze. Wystawy są coraz ciekawsze, ekspozycje coraz lepiej prowadzone. Muzea stają się miejscami żywymi, bardziej przyjaznymi, wykorzystują nowoczesne technologie i mówią językiem ludzi, a nie eksponatów.

Oprócz tego wychodzą z inicjatywą spotkań, wymiany doświadczeń, a także pytają się zwykłych ludzi czego oczekują. Dyskusje dotyczące ich roli stają się dostępne dla każdego, a nie zamknięte i dotyczące tylko wąskiego kręgu tych, którzy wiedzą lepiej.

Już 29 i 30 listopada można odwiedzić kolejną konferencję poświęconą instytucjom muzealnym. Zatytułowana jest ona Rola muzeów w międzynarodowej polityce kulturalnej: Europa Środkowo-Wschodnia. Udział w spotkaniu wezmą m.in. dyrektorzy muzeów z Moskwy, Wiednia i różnych regionów Polski.

Miejsce konferencji: Muzeum Łazienki Królewskie, Teatr Stanisławowski, budynek Starej Pomarańczarni.

Więcej o wydarzeniu tutaj.


  

Komentarze
  • Niestety wciąż niewielka część społeczeństwa uczęszcza do muzeów. Nie wiem czym jest to spowodowane, ale muzeum większości kojarzy się z czymś totalnie nudnym, nieprzydatnym, stratą czasu etc. A to ogromny błąd.