Pod patronatem kulturaonline.pl
Jesteś w: Strona główna > Artykuły > Kopytko za nami

Kopytko za nami

2014-04-01 Ewelina Róg

Do walki o pierwsze miejsce w Przeglądzie Amatorskich Kabaretów Studenckich ,,Kopytko” stanęło pięciu kandydatów. Kto okazał się najlepszy?

Toruńskie Spotkania Kultury Studenckiej.html
 

Drugi dzień Toruńskiego Spotkania Kultury Studenckiej należał do kabareciarzy. 27 marca pięć kabaretów miało szansę za zaprezentowanie swoich umiejętności  na scenie Kina Niebieski Kocyk w Klubie Od Nowa. Niesamowitą dawkę humoru zapewnili nam: Szymon Łątkowski, Kabaret Niepoprawnych Optymistów, Comedy Menshow , Kabaret Pod Napięciem i Kabaret Porażeni.

Jako pierwszy zaprezentował się młody stand up-owiec Szymon Łątkowski. W swoim pierwszym występie w ciekawy i komiczny sposób przedstawił uroki toruńskiej  komunikacji miejskiej. W drugiej odsłonie zamienił się na chwilę w rodowitego Bydgoszczanina, który użala się nad swoim ,,felernym” miejscem zamieszkania. Publiczność mogła zobaczyć go też w roli smutnego superbohatera i artysty malarza.

Następny wystąpił Kabaret Niepoprawnych Optymistów. Zaprezentowali parodię znanych osób m.in. Krzysztofa Ibisza, Lecha Wałęsy czy Bogusława Lindy. Wcieli się również w rolę uczestników popularnych Talent Show oraz przygotowali dla widzów humorystyczna piosenkę o swoim kabarecie.

Trzeci w kolejności zaprezentował się Kabaret Comedy Menshow . Toruńska publiczność na pewno zapamiętała ich ze skeczu o Świętym Mikołaju, problemach z załatwianiem spraw w urzędzie, wizji polskich lekarzy i z ,,niepoprawnej” reklamy proszku do prania.   

Energetyzującym uczestnikiem okazał się Kabaret Pod Napięciem. Trio z Gdańska rozbawiło nas nie tylko skeczami, ale również dystansem do samych siebie. Nie skłamię, jeśli stwierdzę, że dostali od publiczności największe oklaski. Pokazali nam, jak bardzo opłakane mogą być skutki pochopnego zerwania z dziewczyną, jak gwiazdy show biznesu wspominają swoja maturę, udowodnili, że bezdomny też może mieć wiele talentów oraz w  krzywym zwierciadle zaprezentowali postać super bohatera.

Jako ostatni wystąpił Kabaret Porażeni. Na tapetę rzucili ostatnio bardzo popularny temat zdrowego trybu życia i pokazali jak naprawdę potrafimy ćwiczyć na siłowni. Odkryli przed nami  realia pracy na polskich budowach, a także jak często jesteśmy kuszeni prze alkohol.

Poza konkursem mogliśmy obejrzeć występy chłopaków ze Stand-up Toruń oraz laureatów z 2012r.  Kabaret z Konopii. Podczas ich występu jury udało się na głosowanie. Zaraz po tym dowiedzieliśmy się, że finalistą Przeglądu Amatorskich Kabaretów Studenckich ,,Kopytko” 2014 została grupa Pod napięciem. II miejsce zdobył Szymon Łatkowski, zaś III miejsce przypadło Kabaretowi Porażeni.

Sala Kina Niebieski Kocyk w toruńskiej Od Nowie była wypełniona po brzegi. Na Przegląd Amatorskich Kabaretów Studenckich przybyło mnóstwo osób . Wybrała się również na niego studentka administracji Dagmara Chojnacka:

- Cieszę się, że znalazłam chwile na to, aby poprawić sobie humor, poprzez udział w tym przeglądzie. Z pewnością nie był to czas zmarnowany. 

Taki wieczór zdarza się w Toruniu tylko raz w roku. Po czwartkowym Przeglądzie czuję, że moje dobre samopoczucie urosło do maksimum i szybko mnie nie opuści. A Studenckim Kabaretom mówię: Do zobaczenia za rok!.

 Artykuł powstał w ramach programu Praktyka w Kulturaonline.pl.
 Komentarze
  • Śmiech to zdrowie! Przydałoby się więcej tego typu inicjatyw ze śmiechoterapią.

  • ha, a u nas w domu słowo "kopytko" służy do rozładowania wszelkich napięć międzypokoloniowych, i nie tylko z 3,5 letnią córką. cóż za koincydencja ;)

  • Ciekawe czy w niedalekiej przyszlosci uslyszymy wiecej o ktoryms z tych kabaretow?