Pod patronatem kulturaonline.pl
Jesteś w: Strona główna > Artykuły > Korzenie: Banda

Korzenie: Banda

2013-08-04 nadia

Czas na trochę bardziej rodzime rytmy, bo przecież nie tylko w odległych zakątkach świata artyści dbają o swoją tradycję. Dziś muzyczna wycieczka do naszych południowych sąsiadów.

.html
 Banda / Słowacja

Słowacy mają nie tylko podobny do polskiego język, ale też tak samo jak Polacy żywią wielkie zamiłowanie do muzyki góralskiej. Zafascynowany Karpatami zespół Banda inspiruje się tradycjami płynącymi właśnie z tego obszaru. Badając rodzimą tradycję sięga także po wpływy polskie i rumuńskie, interpretując i aranżując etniczne dziedzictwo.

Twórczość Bandy została doceniona już nie tylko w ich kraju, ale także na najważniejszej liście przebojów muzyki folk, czyli World Music Charts Europe, na której w 2010 roku zajęli 8. miejsce. Muzycy tworzący zespół mają także doświadczenie bluesowe i jazzowe, co bardzo pozytywnie wpływa zarówno na poziom grania jak i otwartość w interpretacji materiału źródłowego.

 
 

Komentarze
  • Znalezienie sie na World Music Charts Europe stanowi rzeczywiscie niezla rekomendacje.Jak widac sporo jest nieznanych szerzej zespolow,ktore graja fajna muzyke. Dobrze,ze co jakis czas je prezentujecie