Pod patronatem kulturaonline.pl
Jesteś w: Strona główna > Artykuły > Korzenie:' Dźwięki z dwóch kontynentów' na płycie

Korzenie:' Dźwięki z dwóch kontynentów' na płycie

2013-03-12 nadia

Prezentujemy kolejny projekt muzyczny polegający na wspólnym graniu i odkrywaniu tego co nas łączy z innymi kulturami. Miłość do tradycyjnego dźwięku połączyła tym razem muzyków pakistańskich z polskimi "pionierkami" wspólnego grania, które przyjechały do Islamabadu pod koniec 2012 roku z pierwszym polsko-pakistańskim festiwalem muzyki dawnej "Dźwięki z dwóch kontynentów".

.html
okładka płyty

Maria Pomianowska i Marta Sołek oprócz koncertu i warsztatów muzycznych miały także spotkanie przeznaczone dla dzieci, którym pokazywały tradycyjne polskie instrumenty, tłumacząc jak pakistańskie elementy muzyki i instrumenty trafiły kiedyś do Polski.

Projekt zainicjowany przez Ambasadę RP w Islamabadzie spotkał się z powszechnym uznaniem, a dowodem na to jest płyta, którą wyprodukowano wspólnie. Był to przejaw nie tylko wzajemnej inspiracji, ale też przyjaźni i chęci wzajemnego poznania kultury. Zarówno polskie artystki jak i pakistańscy muzycy mieli okazję dzięki tej inicjatywnie wymienić się doświadczeniami, ale też poznać podejście do muzyki w obu krajach i warunki w jakich żyją muzycy, jak są odbierani w swoich ojczyznach i jakie mają możliwości ekspresji artystycznej.

Płyta, która została nagrana po Polsko – Pakistańskim festiwalu dostępna jest w wersji mp3 bezpłatnie do ściągnięcia na stronie Ambasady RP w Pakistanie.

Link do ściągnięcia płyty TUTAJKomentarze
  • akie muzyczne projekty wygladaja bardzo interesujaco i bardzo sie ciesze,ze ich efekty sa dostepne dla kazdego. Na pewno skorzystam z tej okazji i poslucham co z takiego egzotycznego mariazu wyniknelo.