Pod patronatem kulturaonline.pl
Jesteś w: Strona główna > Artykuły > Korzenie: Jaron Freeman Fox

Korzenie: Jaron Freeman Fox

2013-10-17 nadia

Są miejsca, które w sposób bardzo naturalny kojarzą nam się z muzyką źródeł. To zakątki świata, gdzie te same dźwięki i instrumenty wciąż żyją i są chętnie słuchane przez lokalną publiczność. Dlatego też zawsze cieszy, kiedy w miejscach, o których rzadko myśli się jako o kolebce muzyki znajdują się nagle ciekawe projekty.

.html
materiały prasowe

Taką właśnie ciekawostką jest kanadyjski muzyk, który swoją grą na skrzypcach skupia w jednym projekcie kilka tradycji. Jaron Freeman-Fox and The Opposite of Everything to projekt niepokornego skrzypka, który nie chciał zamykać się w poważnych salach. W rodzinnej kanadzie został okrzyknięty Jimmy ’m Hendrixsem skrzypiec. Inspiruje się muzyką celtycką, klezmerską, cygańską. Jako producent i muzyk zaistniał na 40 albumach, a w marcu 2013 wydał nową płytę z własnym zespołem.

Jaron nie ustaje w poszukiwaniach. Odwiedził w ramach muzycznych podróży m. in. Indie, gdzie zafascynowały go tradycyjne fidele. Obecnie koncertuje w Europie. Będzie można go spotkać też na najważniejszej folkowej imprezie w Europie, WOMEX.

 
 


Komentarze