Pod patronatem kulturaonline.pl
Jesteś w: Strona główna > Artykuły > Korzenie: Manasuna

Korzenie: Manasuna

2013-07-22 nadia

Pochodzą z Polski, a dokładnie z okolicy Katowic, jednak ich muzyka wywodzi się z zupełnie innego świata. Manasunato muzyczny projekt czwórki ludzi, którzy odkrywają świat za pomocą dźwięków instrumentów tradycyjnych

.html
Manasuna

wywodzących się z całego świata zmieszanych z elektroniką. Podane przez nich autorskie kompozycje to podróż przez orient, ale też surrealistyczne światy rodem ze współczesnych filmów, czy miejscami niemal malarskie impresje.

Ich muzyka jest niezwykle plastyczna, nie inwazyjna, skłaniająca do refleksji, ale też poszukiwań i to nie tylko muzycznych. Wydany w październiku 2012 roku album "Breath Beyond" to snująca się opowieść. Niezwykły klimat muzycy uzyskują dzięki połączeniu różnych inspiracji m.in. muzyką Indii i orientu, muzyką klasyczną europejską, współczesną oraz dzięki otwartości i chęci odnajdywania nowych dróg i nowych muzycznych rozwiązań.

Na płycie Manasuny usłyszeć można m. in. takie instrumenty jak sitar, taus, perski santur, saz, didgeridoo, wiolonczelę, skrzypce, bębny i różnego rodzaju flety.

Więcej o zespole tutaj

 
 


Komentarze