Pod patronatem kulturaonline.pl
Jesteś w: Strona główna > Artykuły > Korzenie: Vladiswar Nadishana

Korzenie: Vladiswar Nadishana

2013-06-24 nadia

W te upalne dni zabieramy Was do świata duchów, szamanów i dźwięków kosmosu, czyli na Syberię. Z tego magicznego regionu Rosji, gdzie wciąż jeszcze możemy znaleźć ogromne przestrzenie ciągnące się setkami kilometrów, pozbawione ludzi, gdzie można odnaleźć puls ziemi pochodzi niezwykły muzyk Vladiswar Nadishana.

.html
Vladiswar Nadishana

Nadishana to artysta o niezwykłej wrażliwości i niespotykanej pomysłowości. Jako multiinstrumentalista gra na ponad 100 instrumentach z całego świata. Jest także kolekcjonerem i twórcą nowych źródeł dźwięku. Potrafi wyczarować instrumenty np. z opakowań po produktach spożywczych.

Jest również rekonstruktorem techniki wykonawczej, a także jej twórcą. Zrekonstruował technikę gry na bezotworowej syberyjskiej fujarze kalyce, wypracował nowy styl gry na chińskim flecie kou xiang. Do jego wynalazków należą takie instrumenty: futujara, kawal hybrydowy, dzuddahord, plastrimbaphon, ghostcatcher, pin-sansa, banbang etc.

Stworzył kilka autorskich projektów muzycznych. Ma na koncie współpracę z szeregiem wybitnych artystów z całego świata oraz teatrem Bolszoi z Moskwy.

 
 

Komentarze
  • Nadishana już w październiku w Gliwicach na 4 PalmJazz Festival!

  • Tego rodzaju artysci swietnie sprawdzaja sie grajac swa muzyke na zywo.Mialem okazje sluchac koncertow zespolow,ktorych czlonkami byli przedstawiciele malych rosyjskich narodow np.Ewenkow i wrazenie bylo niesamowite.