Pod patronatem kulturaonline.pl
Jesteś w: Strona główna > Artykuły > Korzenie: warsztaty pieśni ukraińskich

Korzenie: warsztaty pieśni ukraińskich

2013-03-20 nadia

W Korzeniach udamy się dziś na muzyczną podróż po lewobrzeżnej Ukrainie, gdzie prowadzi swoje badania etnomuzykologiczne Tatiana Sopiłko, wokalistka zespołu grup Drewo i Dziczka.

.html
Dziczka / źródło foto.: etno.serpent.pl

Drugi z zespołów powstał jako inicjatywa grupy dziewczyn, których pasją był tradycyjny ukraiński śpiew. Pieśni, które wykonują, są przede wszystkim autentyczne. Sopiłko bada je na rodzimych terenach, a następnie czuwa nad prawidłowym wykonaniem.

Debiut zespołu to rok 2006, kiedy Dziczka wystąpiły na festiwalu w Wilnie. Już wkrótce wszyscy pasjonaci muzyki ukraińskiej i śpiewu tradycyjnego będą mogli podszkolić swoje umiejętności wokalne na warsztatach pieśni ukraińskich w Warszawie 23 i 24 marca, które poprowadzi Tatiana Sopiłko.

Tematem warsztatów będą ukraińskie obrzędowe i liturgiczne pieśni śpiewane na wiosnę, korowody oraz wielogłosowe ludowe pieśni wielkopostne, a także praca nad prawidłowa emisją, techniką oddechu oraz artykulacją i manierą wykonania charakterystycznego dla różnych regionów Ukrainy.
W warsztatach mogą wziąć udział  zarówno osoby początkujące, jak i kontynuujące swoją przygodę z głosem i śpiewem. Znajomość języka ukraińskiego nie jest wymagana (materiały prasowe).

Więcej o zespole TUTAJ

O warsztatach TUTAJ


 
 


Komentarze