Pod patronatem kulturaonline.pl
Jesteś w: Strona główna > Artykuły > Korzenie: Wirtualne Gęśle

Korzenie: Wirtualne Gęśle

2013-04-22 nadia

Wszyscy fani muzyki etno mają okazję zagłosować jeszcze do 27 kwietnia na płytę, która w tym roku najbardziej przypadła im do gustu.

.html
Gęśle - stary, ludowy instrument smyczkowy. Używany do dziś m. in. na Podhalu, ale i na Bałkanach

Już niebawem rozdanie folkowych nagród muzycznych Wirtualne Gęśle. Już po raz dziesiąty internauci będą mogli wybrać swoich faworytów. Do głosowania może przystąpić każdy, wystarczy z listy nominowanych płyt wybrać swoje ulubione (limit to 4 płyty) i oddać głos.

Głosujemy nie tylko na muzykę, ale też inspiracje jakie niesie ze sobą przy tworzeniu oprawy graficznej, czyli mówiąc krótko możemy wybierać też najlepszą okładkę roku 2012.

W pierwszych edycjach internauci oddawali w sumie po kilkaset głosów, jednak z roku na rok tendencja jest zwyżkowa. Ostatnie edycje cieszyły się dużym zainteresowaniem, a głosy liczone były w tysiącach, tym bardziej, że na oddanie swojego głosu można otrzymać nagrodę.

Ukazuje się coraz więcej płyt z muzyką folkową, etniczną, inspirowaną tradycyjnymi dźwiękami z Polski i ze świata – piszą na stronie organizatorzy konkursu. - Przeciętnemu słuchaczowi, mimo iż dostęp do informacji teoretycznie jest coraz łatwiejszy, właśnie teraz może być trudniej wyłowić interesujące go wiadomości. Plebiscyt zaczął więc spełniać dodatkową funkcję. Stał się miejscem i pretekstem do zebrania i zaprezentowania wszystkich wydawnictw związanych z kulturą tradycyjną, jakie ukazały się w danym roku.

Więcej informacji o plebiscycie TUTAJ

Komentarze