Pod patronatem kulturaonline.pl
Jesteś w: Strona główna > Artykuły > Las pełen brzóz

Las pełen brzóz

2012-02-26 MMaa

Brzoza.html
 fot. sxc.hu - cc
Wyobraź sobie, że to sen. Dziwny sen. Wyobraź sobie, że ktoś ważny, np. osoba odpowiedzialna za Wydział Kultury dużego miasta ma pewną fanaberię. Polega ona na tym, że usilnie chce zdegradować dyrektora teatru miejskiego, a na jego miejsce „wstawić” znajomego.

Wyobraź sobie, że w tym śnie trwa walka o dobro jednego z teatrów. Z jednej strony cięcia finansowe, z drugiej nagonka. Organizowanie konferencji w obronie. Dochodziłoby to tak absurdalnych sytuacji, jak ta, w której Miasto organizowałoby imprezę w tym teatrze, a osoba odpowiedzialna za Wydział Kultury organizowała spotkanie informacyjne gdzie indziej. W kuluarach mówiłaby, że brzydzi ją dyrekcja i nigdy tam nie pójdzie. Po jakimś czasie teatr by się obronił.

I… wyobraź sobie, że ta osoba odpowiedzialna za powiedzmy Wydział Kultury po porażce wcale nie rezygnuje z pomysłu obsadzenia pewnego znajomego, tylko… Zaczyna się walka z innym teatrem, przecieki do prasy, oskarżenia, kłótnie. Tak, to byłby taki dziwny sens. A raczej koszmar.
 Komentarze