Pod patronatem kulturaonline.pl
Jesteś w: Strona główna > Artykuły > Linkin Park we Wrocławiu!

Linkin Park we Wrocławiu!

2014-02-11 Monika Branicka

Nu-metalowy zespół będzie można zobaczyć 5 czerwca na Stadionie Wrocław. Regularna sprzedaż biletów ruszyła 10 lutego.

.html
 

Hybryda różnych rodzajów muzyki na jedynym koncercie w Polsce. Wiadomo o kogo chodzi? Amerykańska grupa Linkin Park wystąpi we Wrocławiu w ramach europejskiej trasy koncertowej. Nu-metalowy zespół będzie można zobaczyć 5 czerwca na Stadionie Wrocław. Regularna sprzedaż biletów ruszyła 10 lutego.

- Z największą przyjemnością ogłaszamy koncert Linkin Park w Polsce. Wiemy, jak bardzo polscy fani czekają na ten koncert, tym bardziej jest nam miło, że możemy nagrodzić ich cierpliwość – informuje promotr koncertu, Sławomir Nowaczewski – Na wrocławskim stadionie czeka nas masa rockowej energii i emocji.

Linkin Park powstał w połowie lat 90. w Los Angeles. Założyli go koledzy ze szkolnej ławki – perkusista Rob Bourdon, wokalista Mike Shinoda i gitarzysta Brad Delson. Trochę później dołączyli do nich Joe Hahn, Dave „Phoenix” Farell i Mark Wakefield, którego w 1998 roku zastąpił Chester Bennington.

Kariera zespołu rozpoczęła się od albumów "Hybrid Theory” i "Meteora”. Na płytach znalazły się znane przeboje „In the end”, „Numb” i „Breaking the habit”, które podsyciły ciekawość słuchaczy na całym świecie. Grupa zyskała ogromną popularność dzięki innowacyjnemu podejściu do muzyki. Połączenie wpływów heavy-metalu, rocka i elektroniki z hip-hopem okazało się kluczem do sukcesu.

Linkin Park koncertuje na całym świecie, a występy u boku takich gwiazd jak Jay Z czy Paul McCartney wzbudzają mnóstwo emocji. Bilety na koncerty rozchodzą się w bardzo szybkim tempie. W Polsce do tej pory grupa wystąpiła dwa razy – w 2007 roku w Chorzowie oraz w 2012 roku w Warszawie podczas Orange Warsaw Festival.

O tegorocznym koncercie sami zainteresowani wypowiadają się na swojej oficjalnej stronie:  We are so excited to announce we will be playing a headline show in the beautiful city of Wroclaw.


Tekst powstał w ramach programu Praktyka w Kulturaonline.pl.

 

Komentarze
  • Nigdy nie nalezalem do fanow tego zespolu i do dzisiaj nic sie w tej kwestii nie zmienilo,A co do slow czlonkow Linking Park dotyczacych koncertu we Wroclawiu,to o kazdym innym miejscu napisza pewnie to samo. :)