Pod patronatem kulturaonline.pl
Jesteś w: Strona główna > Artykuły > Muzyczna wędrówka po Łodzi

Muzyczna wędrówka po Łodzi

2014-03-11 Ola Musiał

Nikt tak jak on nie potrafi przekonać do siebie ludzi i tak pięknie mówić o Łodzi, Witkacym i… listach od fanów.

.html
 Piotr Rogucki/fot. Ola Musiał

Piotr Rogucki- wokalista Comy, symbol polskiego  rocka, kompozytor, teraz również juror lubianego polskiego talent-show Must Be The Music. 6 marca wystąpił w łódzkim klubie Wytwórnia. Wszystkie miejsca zajęte, wszyscy zachwyceni. Tak w skrócie można podsumować występ polskiego muzyka.

Rogucki jest rodowitym łodzianinem, co dało się zauważyć podczas koncertu. Każdy zagrany przez niego utwór znajdował swoje uzasadnienie, ale też odzwierciedlenie w łódzkich ulicach, zakamarkach. Niesamowity klimat, który udało mu się stworzyć sprawił, że każdy milimetr  sali wypełniony był dźwiękiem i barwną historią z życia miasta. Wszelkie zakątki, zakamarki czy ulice posiadały własne życie w oczach Roguckiego i jego piosenkach. Słuchacz bez problemu mógł poznać, o jakim miejscu mowa i spojrzeć świeżym okiem na dobrze znane sobie miasto. Wokalista przez większość koncertu podkreślał ogromne znaczenie Łodzi w swoim życiu, jak i doceniał jej charakter.

Cały koncert artysta podporządkował nie tylko swojemu rodzinnemu miastu, ale i… Witkacemu. Piękne wiersze cytowane między utworami, już po pierwszych piosenkach wprowadziły nastrój błogiego oderwania od rzeczywistości. Twórczość rockmana zyskała dzięki temu nowy wymiar i znaczenie. Wszystko to zostało zauważane przez publikę, co rusz nagradzającą muzyka gromkimi oklaskami.

Zauważalny jest fakt, że 3 muzyków (bo w takim składzie odbył się koncert) potrafi zbudować atmosferę udzielającą się wszystkim. A jeśli dodać do tego piękną grę świateł, to już powstaje przepis na koncert idealny. Z całą pewnością nowy juror polsatowskiego show będzie mógł wiele nauczyć początkujących polskich wokalistów, a Wytwórnia nadal będzie centrum łódzkiego życia muzycznego.

Artykuł powstał w ramach programu Praktyka w Kulturaonline.pl.Komentarze
  • Rogucki jest rodowitym... łodzianinem!