Pod patronatem kulturaonline.pl
Jesteś w: Strona główna > Artykuły > Poparzeni Kawą Trzy

Poparzeni Kawą Trzy

2014-02-24 Ola Musiał

Poparzeni Kawą Trzy- zespół, który szturmem podbił polski rynek. O inspiracjach, nazwie i… ciekawskim Bryndalu.

.html
 Poparzeni Kawą Trzy

Skąd pomysł na założenie wspólnego zespołu i to w dodatku przez członków konkurencyjnych stacji radiowych? Czyżbyście mieli dość muzyki promowanej na rynku muzycznym?

Pomysł narodził się w 2005 roku, kiedy to spotkali się na neutralnym terenie Sejmu RP przedstawiciele dwóch dopiero utworzonych zespołów. Pierwszy składający się z pracowników Radia Zet, drugi z pracowników RMF FM i połączyli swoje siły, ochrzcili się jako "Poparzeni Kawą Trzy"

Nie boicie się, że ktoś posądzi Was o to, iż wykorzystujecie swoje związki z najpopularniejszymi stacjami w Polsce? Dla wielu może to się kojarzyć przecież z nepotyzmem.

Tych, którzy nas o to posądzą niech dalej zżyma zazdrość... a my nie mamy zamiaru tłumaczyć się z czegoś, czego nie robimy. Jeżeli chodzi o nepotyzm, to nie mamy w najpopularniejszych stacjach rodzin, ani krewnych i dzięki temu nie mamy zamiaru zajmować tam znaczących stanowisk.

Nazwa grupy ma związek z jakimś traumatycznym wydarzeniem z przeszłości czy kwestia humoru? :)

Traumatyczne było poszukiwanie nazwy, kiedy to okazywało się, że wszystkie proponowane... były już zajęte. Na przykład Rolling Stones, Pink Floyd, Red Hot Chilli Peppers...

Traktujecie zespół poważnie czy raczej jako takie zajęcie na weekendy "żeby się zrelaksować"?

Bardzo poważnie, jesteśmy przyjaciółmi i odbieramy od siebie telefony...

Gdzie szukacie inspiracji? Wasze piosenki prezentują przecież  bardzo szeroką tematykę.

Teksty pisze Rafał Bryndal. To on robi z nami cotygodniowe sesje, jeździ za nami w trasę, potajemnie robi zdjęcia, no cóż, śledzi nas, a potem pisze teksty, teksty o nas. Jest nas siedmiu, różne osobowości, inaczej wyglądamy, odżywiamy się też o różnych porach dnia, więc jest o czym pisać. Muzyka to już to co my mamy w głowie i to co nam w duszy gra.

Na ile Wasze teksty odzwierciedlają Wasze opinie, osobowości?

Na tyle, na ile zrozumieją je słuchacze. Są uniwersalne i ponadczasowe... Wymyśliliśmy trój...a nawet siedmiowymiarowe puzzle, na których po włączeniu określonego naszego kawałka zmienia się obraz i można ułożyć pasującego "Poparzonego". Chyba dorzucimy to do następnej płyty.

Jakie macie plany na przyszłość w związku z karierą "Poparzonych"?

Grać.

Kiedy następna płyta?

Zaczęliśmy komponować muzykę do tekstów, którymi zasypał nas Rafał. Są ciekawe, chwilami obrazoburcze, powoli zaczniemy je prezentować na naszych koncertach, ale na razie musimy sprzedać cały stutysięczny nakład "Wezmę cię" bo w fabrykach już czekają zamówione Rolls Royce i jeden Aston Martin...

Pozdrawiamy wszystkich kulturalnych i tych, którym się zdaje, że czytając kulturaonlie.pl przybędzie im rozumu.

"Poparzeni Kawą Trzy"

Artykuł powstał w ramach programu Praktyka w Kulturaonline.pl.


 

 Zobacz najnowszy teledysk zespołu
 


 Komentarze
  • I dalej nie wiem, skąd nazwa zespołu....