Pod patronatem kulturaonline.pl
Jesteś w: Strona główna > Artykuły > PPA: Fantastyczna orkiestra na głosy

PPA: Fantastyczna orkiestra na głosy

2013-03-18 Magda F.
fot. Łukasz Giza/ Teatr Muzyczny Capitol.html
The Vocal Orchestra/fot. Łukasz Giza, Teatr Muzyczny Capitol

Cudowne, znakomite, piękne, chciałabym z nimi zostać na scenie, mam łzy w oczach! - tak pewna młoda dziewczyna relacjonowała przez telefon występ grupy The Vocal Orchestra we wrocławskim  Teatrze Współczesnym.

Okazało się, że starsze pokolenie także usatysfakcjonowane było popisami  beatboxerów spod ręki Shlomo - brytyjskiego muzyka i kompozytora, współpracownika Björk. Stojąca przede mną kobieta (minimum 50 + ) przypomniała partnerowi, że trzy lata temu w Capitolu występował podobny zespół (ktoś pamięta jaki?).  I wiesz - stwierdziła - ci byli lepsi.

Ja nie wiem jacy byli Tamci, ale "Ci" rzeczywiście byli znakomici. Oklaskująca artystów widownia nie miała co do tego wątpliwości.  Siódemka młodych ludzi urzekła publiczność naturalnością, znakomitym przygotowaniem wokalnym i poczuciem humoru. Niewymuszony ruch, a jednak wszystko przemyślane i  tyle, ile trzeba. Radość i optymizm,  autentyczna przyjemność  z bycia na scenie.

Słuchając, myślałam jak kreatywny potrafi być człowiek. Ile potrafi wyrazić ciałem, jak  doskonale wypełnić świat dźwiękami, korzystając tylko i wyłącznie z aparatu mowy. I rzeczywiście zastanawiałam się - po co wymyślono instrumenty?

Kto nie widział niech żałuje, kto będzie miał okazję - niech zobaczy. Naprawdę warto…

  • 34. PPA, The Vocal Orchestra, 16 marca, Teatr Współczesny we Wrocławiu.Komentarze
  • A ja wiem, The Magnets!!!! Wygrałam coś?:)

  • Zapisuje sobie nazwe i jezeli tylko bedzie jeszcze okazja wybiore sie ich zobaczyc i posluchac. Taki wystep najlepiej oddaje umiejetnosci wokalnego warsztaru-niczego nie mozna zatuszowac jak podczas nagran w studio.