Pod patronatem kulturaonline.pl
Jesteś w: Strona główna > Artykuły > PPA: Francuzi w synagodze

PPA: Francuzi w synagodze

2013-03-19 Iwona G.
fot. Łukasz Giza.html
fot. Łukasz Giza/Teatr Muzyczny Capitol

Koncert Les Grandes Gueules "Les exercices de styles en chansons" był dla mnie ogromną niespodzianką. Spodziewałam się co prawda wspaniałego wykonania jakichś francuskich piosenek, a zobaczyłam rewelacyjny spektakl, przypominający kabaret lub teatr uliczny.

Czworo artystów - odpowiedzialnych zarówno za śpiew, akompaniament własnymi głosami, zabawną choreografię - umiejętnie wciągało do zabawy publiczność (na początku z pewną trudnością, która być może wynikała z szacunku widzów do miejsca - Synagogi pod Białym Bocianem -  pod koniec ukończyła się jednak powodzeniem).

Piosenki opowiadały jedną historię o dość trywialnym zdarzeniu w autobusie. Każda z nich napisana była w innej formie stylistycznej i wykonana w innym stylu - od ballady, przez rock, blues, soul, po rap.

Widzom nieznającym języka francuskiego, organizatorzy usiłowali pomóc przygotowując tłumaczenia trzech tekstów wykonanych piosenek.  W pozostałych niestety nie potrafiłam w pełni docenić komizmu/artyzmu (bo ich nie rozumiałam). Z drugiej strony występ był tak zabawny, cieszący ucho wspaniałym wykonaniem bardzo różnorodnych utworów (które bardziej wyrobiony słuchacz rozpoznał jako pastisze), bogaty, że w zasadzie znajomość języka francuskiego nie była konieczna, żeby świetnie się bawić.

  • 34.PPA,  Les Grandes Gueules "Les exercices de styles en chansons",  18 marca, Synagoga pod Białym Bocianem, Wrocław.  Komentarze
  • Zapisuje sobie te nazwe i jezeli tylko nadarzy sie jeszcze okazja wybiore sie ich zobaczyc. Z tego przykladu kolejny raz widac,ze najwazniejszym aspektem na udane przedstawienie jest dobry pomysl.