Pod patronatem kulturaonline.pl
Jesteś w: Strona główna > Artykuły > Precyzyjne Imaginacje

Precyzyjne Imaginacje

2014-03-05 Krzysztof Piersa

Olsztyńska wystawa Elżbiety Bonieckiej-Milowicz, to wydarzenie, które na długo pozostanie w pamięci wszystkich odwiedzających.

.html
Jedna z prezentowanych prac

Jako odbiorca sztuki jestem dość oporny, jeżeli chodzi o wszelkiego rodzaju sztukę abstrakcyjną, granie na emocjach i wylewne, nadmuchane malunki. Co ciekawe, "Imaginacje", które miały miejsce 28 lutego w olsztyńskim Miejskim Ośrodku Kultury były wystawą po części abstrakcyjną. A jednak niezmiernie mi się spodobała!

Nadmienić należy, że Pani Elżbieta Boniecka-Milowicz jest bardzo uzdolnioną artystką. W trakcie pokazu można był zobaczyć prace wykonane ołówkiem, precyzyjne i dopracowane. W innej części z kolei górowały abstrakcyjne dzieła, o głębokim kolorze i pełnej, ciepłej palecie barw.

W pierwszej chwili pomyślałem, że dzieła są kwestią przypadku. Po bliższej obserwacji z niemałym zaskoczeniem, zrozumiałem, ze każda linia, każde przejście barw z ciemno czerwonej do jasno żółtej jest zaplanowana i precyzyjnie wymierzona. Jest to ten rodzaj kunsztu który cenię ponad wszystko u artystów.

Dodatkowo niewielką część całej wystawy zajmowała galeria architektury, gdyż Pani Elżbieta jest także projektantką wnętrz. Podczas gdy wielu artystów zagłębia się w jednej technice, ona potrafiła osiągnąć mistrzostwo w kilku jednocześnie eksperymentując nimi.

Spotkanie z "Imaginacjami" artystki było niezwykłym przeżyciem, które polecam każdemu. Nie tylko miłośnikom sztuki, ale i zupełnym laikom. Gwarantuję, że każdy znajdzie tu coś dla siebie i nie pozostanie nieporuszony.

Tekst powstał w ramach programu Praktyka w Kulturaonline.pl.
 Komentarze
  • Jestem ciekawa tej galerii architektury...

  • nie przepadam za abstrakcją ale prezentowany tu obraz bardzo mi się podoba. wszystko zamierzone.