Pod patronatem kulturaonline.pl
Jesteś w: Strona główna > Artykuły > Rarytasy z The Voice of Poland

Rarytasy z The Voice of Poland

2013-05-11 Iwona
Kasia Dereń/fot. za www.voice.tvp.pl.html
 Kasia Dereń z ekipy Tomsona i Barona/fot. za www.voice.tvp.pl

Miewacie czasem chwilę telewizyjnej słabości? To taki stan, kiedy włączacie odbiornik, skaczecie po kanałach i nagle okazuje się, że wciągacie się w program, który wcale nie powinien was interesować. Macie świadomość, że marnotrawicie czas, ale ominąć kolejnego odcinka po prostu już się nie da. Co przy obecnych możliwościach technicznych domowego sprzętu wcale nie jest trudne - nagrywanie, zatrzymywanie, a w najgorszym razie powtórki w sieci itp.

Przyznaję się, że u mnie tak jest z "The Voice of Poland" (mogło być w sumie gorzej, prawda?). Nie przeszkadza mi "gospodarzenie" Tomka Kammela i Mariki, wcale nie przeszkadza mi skład trenerski (Justyna Steczkowska, Patrycja Markowska, panowie z Afromental - Tomson i Baron oraz Marek Piekarczyk), a już najmniej przeszkadza mi dobór utworów wykonywanych przez uczestników. Zdarzają się nawet prawdziwe rarytasy. Kto widział występ Doroty Osińskiej "Je t’aime" lub duet Joanna Zubkowicz  i Wojtek Gruszczyński w "Mówię ci że" - wie o czym mowa.  Można posłuchać świetnie wykonanych coverów (niekiedy lepszych od oryginałów), startują w nim ludzie, którzy potrafią śpiewać! Ok, niekiedy komentarze trenerów bywają drażniące (szczególnie przoduje to "profesor" Steczkowska), ale zjawisko gwiazdorstwa występuje w znikomym natężeniu.  Moją sympatię wzbudzają Tomson i Baron, którzy znają chyba wszystkie piosenki świata - a przynajmniej potrafią zaśpiewać chociaż ich fragmenty (Tomson). 

Michał Sobierajski/ fot. TVP.html
Michał Sobierajski/fot. TVP

A czemu o tym piszę? Bo w już dziś wieczorem  jest półfinał. W programie zostaną tylko cztery osoby. Póki co, tytuł "The Voice of Poland" mają szansę zawalczyć: Dorota Osińska, Natalia Sikora, Michał Sobierajski (co za talent i jaka skromność), Natalia Nykiel, Kasia Dereń, Monika Szczot, Żaneta Lubiera i Juliusz Kamil. Pierwsze cztery nazwiska to moje typy do finału.

Ubiegłej edycji nie śledziłam z taką uwagą. Może na znak protestu, że Nergal miał być wabikiem. Wiem jednak, że zwyciężył Damian Ukeje. To było jakieś półtora roku temu. Przez ten czas nie został on jednak najbardziej rozpoznawalnym głosem w Polsce. Może się mylę?

Oglądacie "The Voice of Poland"? Jakie są wasze wrażenia? 
  

  • O programie pisaliśmy też tutaj.
 
 

Komentarze
  • Jakoś trudno mi zapamiętać uczestników Voice Of Poland... W przeciwieństwie do Must Be The Music. Gdyby przerzucić jury z VoP do MBTM to było by o wiele lepiej :D Fajnie sobie posłuchać bezpretensjonalnego Marka Piekarczyka. Kory znieść już nie mogę :(

  • Typowanie finalistów trafione:)

  • Pewnie jestem w mniejszosci,ale nie ogladam tego rodzaju programow.Wychodze z zalozenia,ze jesli ktos jest dobry i przebije sie na rynek,to o nim uslysze. A Autorce tekstu gratuluje trafnego wyboru finalistow.

  • Tego typu programów ostatnim razem w telewizji jest coraz to więcej. Czasem niektóre się ogląda a na niektóre nawet nie zwróci uwagi to zależy od tego co kto lubi.