Pod patronatem kulturaonline.pl
Jesteś w: Strona główna > Artykuły > Raz, Dwa, Trzy... Łódź! /relacja z koncertu/

Raz, Dwa, Trzy... Łódź! /relacja z koncertu/

2016-03-18 Sandra Uryzaj
 fot. Sandra Uryzaj

13 marca zespół Raz, Dwa, Trzy wystąpił na scenie łódzkiej Wytwórni. Koncert odbył się w ramach trasy, którą grupa prowadzi z okazji swojego 25-lecia.

Zespół został założony w 1990 roku z inicjatywy: Adama Nowaka, Grzegorza Szwałka, Jacka Olejarza oraz Jacka Ograbka. Panowie już w następnym roku wydali swoją pierwszą płytę, a za rozpoczęcie przez nich ogólnopolskiej kariery uważa się zwycięstwo na 26. Studenckim Festiwalu Piosenki w Krakowie. Ubiegła niedziela pokazała, że pomimo upływu lat muzycy utrzymują znakomitą formę.

Łódzki koncert zespołu okazał się niebywałym sukcesem - nawet organizatorzy nie przewidzieli aż tak ogromnego zainteresowania występem. Do Wytwórni przybyło sporo osób, które chciały zakupić bilet w dniu imprezy. Okazało się jednak, że jest to niemożliwe, ponieważ wszystkie miejsca zostały wyprzedane dużo wcześniej. Pomimo, iż zespół jest znany głównie nieco starszej publiczności, na sali znalazło się wielu młodych ludzi. Dotarcie do kolejnego pokolenia odbiorców można uznać za olbrzymi sukces grupy Raz, Dwa, Trzy. Zwłaszcza, że teksty ich piosenek cechują się pewną poetyckością, która nie każdemu przypadnie do gustu.

 fot. Sandra Uryzaj

Koncert rozpoczął się bez większych opóźnień około godziny 19. Wszystkie piosenki były nagrodzone gromkimi brawami publiczności, a w przerwach między utworami Nowak bawił słuchaczy anegdotkami oraz ciekawostkami dotyczącymi zespołu. Dzięki temu widzowie mogli dowiedzieć się, jakie były początki grupy, skąd się wzięła jej nazwa oraz jak wyglądały występy zagraniczne. Atmosfera tego wieczoru była iście magiczna, a na sali nie było choćby jednej osoby, która nie bawiłaby się wyśmienicie.

Warto podkreślić, że na łódzkiej scenie fani mieli okazję zobaczyć grupę w pełnym składzie.  Poza tym należy pochwalić organizatorów, którzy stanęli na wysokości zadania. Wszystko było dopięte na ostatni guzik i nic nie psuło uczestnikom dobrej zabawy. Pozostaje mieć nadzieję, że zespół zdecydują się w przyszłości na kolejne występy w Łodzi.   

 

Tekst powstał w ramach programu Praktyka w Kulturaonline.pl.                        

Komentarze
  • Przepadam za zespołem Raz Dwa Trzy, ale nie miałam jeszcze okazji być na ich koncercie.