Pod patronatem kulturaonline.pl
Jesteś w: Strona główna > Artykuły > Soczyste jabłka czy śliwki-robaczywki

Soczyste jabłka czy śliwki-robaczywki

2012-03-02 Iwona

.html
Jakub Wesołowski  i jego psi przyjaciel/fot. materiały promocyjne TVP
Zerkam w program telewizyjny na najbliższy tydzień i łapię się za głowę. 4 nowe seriale i 4 nowe sezony starych, a do tego jeszcze 5 programów muzyczno-tanecznych. Kto to wszystko będzie oglądał? Kto to wszystko wyprodukował!? Najwyraźniej kryzys ekonomiczny jakoś branżę telewizyjną ominął i to dosyć szerokim łukiem. Ale nie zamierzam wcale narzekać. Jest jak jest (powtórzę za Alą Janosz) i trzeba się cieszyć, że w telewizji obrodziło nowościami. Czy będą to jednak soczyste i smaczne jabłka, czy raczej śliwki-robaczywki - czas oraz wielce czcigodna Oglądalność pokażą.

Powiew nowości

  • Na poważnie:

"Komisarz Alex" - kryminalny, reż. Robert Wichrowski, w rolach głównych: Jakub Wesołowski, Magdalena Walach. Polska wersja niemieckiego serialu "Komisarz Rex".
Emisja: sobota, TVP1, g. 20.25

"Prawo Agaty" - obyczajowy, reż. Macieja Migasa.W rolach głównych: Agnieszka Dygant, Daria Widawska, Tomasz Karolak, Marian Opania. Perypetie wyrzuconej z dużego koncernu ubezpieczeniowego prawniczki.
Emisja: niedziela, TVN, g. 20

  • Na wesoło:

.html
 Coraz więcej szpilek pod Giewontem/fot. materiały promocyjne Polsatu
"Aida" - reż. Xawery Żuławski, występuja: Sonia Bohosiewicz, Maja Bohosiewicz, Tomasz Papryk, Katarzyna Kwiatkowska. Jak tytułowa Aida radzi sobie z życiem na przedmieściach i dwójką niesfornych dzieciaków.
Emisja: Niedziela TVP2, 21.10

"Ja to mam szczęście" - reż. Sylwester Jakimow, Występują: Kinga Preis, Jacek Braciak. Coś jak rodzinka.pl tylko inaczej.
Emisja: środa, TVP2, g. 20.45

Nowe-stare

Tu specjalnie rozpisywać się nie trzeba. Nie ma chyba widza, który skacząć po kanałach nie natknąłby się na któryś z tych seriali.

"Ranczo" (6. seria) - komediowy, reż. Wojciech Adamczyk
Emisja: Niedziela, TVP1, 20.20

"Przepis na życie" (3. seria) – obyczajowy, reż. Michał Rogalski
Emisja: wtorek, TVN, 21.30

"Szpilki na Giewoncie" (4. seria) – obyczajowo-komediowy, reż. Filip Zylber,
Emisja: czwartek, Polsat, 22.00

"Hotel 52" (5. seria) – obyczajowy, reż. Michał Kwieciński, Grzegorz Kuczeriszka.
Emisja, czwartek, Polsat, g. 21.00

Tańczą, śpiewają i oceniają

Na ekrany powrócą robione z rozmachem widowiska:

"X-Fator" (2.edycja) - szukanie talentu wokalnego, jury: Tatiana Okupnik, Kuba wojewódzki i Czesław Mozil, emisja: sobota, TVN, 20.00.

"Bitwa na głosy" (2.edycja) -  starcie chórów prowadzonych przez gwiazdy, w jury: Sonia Bohosiewicz, Alicja Węgorzewska i Zbigniew Zamachowski, emisja: sobota, TVP 2, g. 20.05.

"Must Be The Music" (3. edycja) - walka wokalistów i zespołów o kontrakt fonograficzny, jury: Elżbieta Zapendowska, Kora, Adam Szataba i Wojciech Łozowski, emisja: niedziela, Polsat, 20.00.

"You Can Dance" - Po prostu Tańcz (7. edycja) - zmagania taneczne, jury: Michał Piróg, Agustin Egurrola i Kinga Rusin, emisja: środa, TVN, g. 21.00.

.html
 Sonia Bohosiewicz jako Aida/fot. TVP
I nowość:

"Tylko Taniec. Got To Dance" - skoro tańczą w TVN-ie, to na Polsacie też mogą! W jury: Krystyna Mazurówna, Joanna Liszowska, Michał Malitowski i Alan Andresz, emisja: piątek, Polsat, g. 20.00.

Dużo tego. A przecież o to chodzi, żeby mieć z czego wybierać. Ostatecznie to i tak przecież decyzja należy do tego, kto trzyma w ręku pilota. Nie mogę jednak pozbyć się smutnej refleksji, że w kolejnej nowej ramówce znowu zapomniano o widzu, który lubi ambitne kino, muzykę poważną i długie Polaków rozmowy o kulturze…

PS.
Jesteśmy ciekawi Waszych opinii na temat nowych seriali i programów. Co Was zaskoczyło, zachwyciło bądź znudziło? Zachęcamy do komentowania.      

Komentarze
  • nie zaskoczyło mnie nic. Niestety. Jak zwykle telewizja stawia na mało ambitne pozycje. Ewentualnie wmawia mi, ze to co głupsze są ambitne (np. Kocham Cię Polsko). W polskie seriale jakoś nie wierzę. I znowu refleksja na co idzie nasz abonament, na pensję dla Soni Bohosiewicz i Zbyszka Zamachowskiego, udających, ze znają się na muzyce. wtf.

  • A ja telewizji nie oglądam i dopóki nie wymyślą czegoś tak idiotycznego, żeby np. abonament każdy obowiązkowo płacił razem z rachunkiem za prąd, to mnie zupełnie nie rusza, na co jest wydawany. Najwidoczniej jest zapotrzebowanie na takie miałkie debilizmy. Na szczęście wybór książek i filmów na płytach jest przeogromny i z nudów nie umrę ;0)))

  • Rozumiem, że telewizja ma dostarczać nowych "wiosennych" wrażeń. Ale ludzie dość niechętnie zmieniają swoje serialowe przyzwyczajenia. A mnogość seriali w jednym czasie może okazać niewypałem. Oglądałam "Prawo Agaty" chyba ze względu na Dygant, ale jakoś za bardzo w pamięci miałam Magdę M. ( a może ten serial powinien mieć tytuł Agata P ?!)