Pod patronatem kulturaonline.pl
Jesteś w: Strona główna > Artykuły > Spotkanie syryjskie

Spotkanie syryjskie

2012-09-01 nadia

6 września w Warszawskim Skłocie Przychodnia o godzinie 19:00 odbędzie się spotkanie z syryjskim aktywistą Samerem Masri. Od półtora roku, czyli od samych początków rewolucji w Syrii, jest on działaczem, który wspierał pokojowe demonstracje, następnie organizował protesty na terenie Warszawy przeciw reżimowi syryjskiemu, a obecnie prowadzi akcję na rzecz cywilnej ludność i uchodźców syryjskich.

.html
 Samer Masri
Masri wystąpił niedawno z prośbą do rządów europejskich o pomoc w ratowaniu życia uchodźców syryjskich na terenie demokratycznych państw. Wiele krajów podjęło inicjatywę (m.in. Niemcy przyjęły 200 osób), rząd Polski odmówił.

Podczas spotkania będzie można podpisać petycję skierowaną do Rządu Polski, proszącą ponownie o umożliwienie leczenia Syryjczyków rannych w czasie wojny domowej (głownie petycja dotyczy dzieci), a także szerzej porozmawiać o tym w jaki sposób konflikt dotyka cywili wśród, których znajdują się też artyści i intelektualiści.

Część spotkania będzie poświęcona antyreżimowym artystom m.in. karykaturzystom, którzy z narażeniem życia publikują wciąż nowe rysunki ośmieszające władze; muzykom i pisarzom.

Więcej informacji o spotkaniu TUTAJ


 

Komentarze