Pod patronatem kulturaonline.pl
Jesteś w: Strona główna > Artykuły > Stażystkę do romansu zatrudnię

Stażystkę do romansu zatrudnię

2013-04-26 jar

Co w biografii, to i w twórczości – swoje przeżycia na karty literatury przelewało już wielu, by wymienić choćby Hemingwaya, Białoszewskiego, Stachurę... Dorobek tego ostatniego krytyk literacki Henryk Bereza podsumował niegdyś terminem "życiopisanie". Określenie to zyskuje jednak nowy wymiar w kontekście dość zaskakującego pomysłu pewnego amerykańskiego pisarza.

Chad Leslie Peters.html
Okładka powieści Petersa/za: Amazon

Niejaki Chad Leslie Peters postanowił ugryźć temat życiopisania od drugiej strony i samodzielnie "przeżyć" materiał swoją książkę. No, nie do końca samodzielnie, bo najchętniej w towarzystwie atrakcyjnej, młodej pani. Peters jest bowiem autorem bardzo śmiałej literatury, a jego powieść "Romans: cztery tygodnie eksperymentu z miłością" znalazła się w 2012 roku w czołówce najchętniej kupowanych powieści erotycznych portalu Amazon. Po sukcesie ostatniego dzieła Peters postanowił kuć żelazo póki gorące i napisać kontynuację – tyle że autobiograficzną.

Ponieważ poprzednia opowieść Petersa była historią trwającego miesiąc, gorącego romansu uniwersyteckiego profesora z dużo młodszą studentką, autor postanowił dopomóc szczęściu. W tym celu zamieścił ogłoszenie na popularnym portalu Craigslist.

Książka będzie przedstawiała szczegóły romansu między mną a młodą kobietą (być może tobą), trwającego 30 dni, tak jak w powieści. Jedyną różnicą będzie to, że w kontynuacji wszystko będzie prawdą. Jeśli zgodzisz się na udział w projekcie, będziesz musiała prowadzić dziennik wszystkich swoich myśli, wrażeń i wspomnień 30-dniowego romansu. Potem połączę twoje zapiski z moimi i zaprezentuję czytelnikowi dwie wersje tej samej erotycznej historii, widzianej oczyma kobiety i mężczyzny – opisuje swój pomysł Peters, po czym podkreśla: Czegoś takiego nikt wcześniej nie zrobił, dlatego jestem bardzo podekscytowany tą nową perspektywą.

Czy któraś z Czytelniczek jest może zainteresowana takim literacko-łóżkowym eksperymentem? Jeśli tak, to uwaga – trzeba jednak spełnić pewne wymagania. Nie na darmo Peters informuje w ogłoszeniu, że proponuje kandydatce stanowisko stażystki. - Szukam kogoś, kto bardzo dobrze pisze, najlepiej ze stopniem magistra języka angielskiego lub creative writing. Proszę kandydatki, by były zwolenniczkami bezpiecznego seksu. Musisz mieć co najmniej 20 lat, by wziąć udział w projekcie.

Czy pomysł Petersa faktycznie wynika z potrzeby przesunięcia granic gatunku literatury faktu, czy też raczej ze zwykłej chuci? Na ten temat można co najwyżej spekulować. Na pewno jest świetnym zabiegiem marketingowym. Ale kto wie, być może rzeczywiście dwojgu autorom uda się stworzyć niezapomniane dzieło? Zainteresowane panie powinny czym prędzej udać się do Los Angeles wyposażone w dużo przyborów do pisania. I koniecznie seksowną bieliznę.

Komentarze
  • O fak, za ten artykuł i za pytanie w nim zawarte będzie tzw. strzał kapciem dla autora powyższego ze strony naszych koleżanek czytających portal które są kobietami z klasą:)))

    • Nie mam wątpliwości co do klasy naszych Czytelniczek, chciałem tylko powiedzieć, że w annałach historii literatury można się zapisać na różne, czasem nieoczekiwane, sposoby ;) Pozdrawiam!

  • Mistrzynia kreatywnego pisania nie jestem, wiec selekcji nie przejde. Poza tym CV pewnie ze zdjeciem ;) Ale jakze chetnie przeczytam!

  • mamy jakąś modę na powieści erotyczne? nawet jak książka będzie kiepska i tak się sprzeda bo opiera się na sensacji.

  • Przeczucie cos mi mowi,ze autor nie bedzie narzekal na brak zgloszen.To przeciez pewna forma reality show.A w odroznieniu od telewizyjnych produkcji znacznie bardziej oryginalna! :) Ciekawe,czy panie pisarki podaza tym sladem? :)

  • Tak samo jak mój przedmówca uważam że może być spore grono zainteresowanych kobiet to wzięcia udziału w tym eksperymencie. Ciekawi mnie co z tego wszystkiego wyjdzie.