Pod patronatem kulturaonline.pl
Jesteś w: Strona główna > Artykuły > W Nowy Rok z bezpłatnymi muzeami

W Nowy Rok z bezpłatnymi muzeami

2014-01-04 M. Branicka

Jeśli na Waszej liście postanowień noworocznych znalazł się punkt związany z większym zaangażowaniem w kulturę, ta wiadomość powinna wzbudzić radość i powszechną mobilizację. Już od 1 stycznia we wrocławskich muzeach miejskich można zwiedzać wystawy stałe za darmo. "Otwarte Muzeum Wrocławia" to projekt Europejskiej Stolicy Kultury Wrocław 2016 zaadresowany do wszystkich kulturalnie zakręconych.

.html
 www.muzeum.miejskie.wroclaw.pl

Do tej pory wstęp wolny do muzeów obowiązywał jedynie podczas popularnej Nocy Muzeów. Miasto postanowiło jednak pójść o krok dalej i uczynić ten wyjątek stałą atrakcją Wrocławia.

Darmowe wejścia będą więc możliwe w instytucjach kierowanych przez miasto, m.in. w Muzeum Miejskim Wrocławia (jego oddziałach: Muzeum Historycznym w Pałacu Królewskim, Muzeum Sztuki Mieszczańskiej w ratuszu, Muzeum Sztuki Mydlarskiej w Arsenale, Muzeum Militariów, Muzeum Archeologicznym), w Muzeum Współczesnym oraz Muzeum Architektury.

Biletowane pozostaną wystawy czasowe oraz wejście do Panoramy Racławickiej czy Muzeum Narodowego. 
 Komentarze
  • I brawo Wroclaw, przebywanie z kultura wnosi w Nasze zycie spokoj, uduchowienie , czyli cos czego tak naprawde Nam wszystkim brakuje, bo jestesmy tak zabiegani, rozpedzeni ze to co wazne dla duszy umyka Nam. Pozdrawiam