Pod patronatem kulturaonline.pl
Jesteś w: Strona główna > Artykuły > Walentynki kulturalne

Walentynki kulturalne

2014-02-12 Sabina Lewicka

Walentynkowy wieczór można spędzić w teatrze, na wernisażu albo świetnie bawić się na koncercie czy oglądając film. Wybierz propozycję dla siebie i zrób niepowtarzalne wrażenie na swojej drugiej połówce.


TEATR


.html
Bóg zemsty/fot. Andrzej Wencel, mat. prasowe

Gdzie: Teatr Żydowski, Warszawa

Atrakcje: Bóg Zemsty opowiada o właścicielu domu publicznego i perypetiach pracowników jego „przybytku”. Jankiel – jako ojciec i przykładny bogobojny Żyd – usilnie stara się uchronić swoją nastoletnią córkę przed wpływem swoich podwładnych, pilnując jej czystości. Niestety jego plan zostaje zniweczony – Ryfka zostaje zwabiona przez jedną z prostytutek do wykonywania najstarszego zawodu świata... Nie pomaga tu nawet zamówiony w trosce o jej zbawienie specjalny zwój Tory. Sztuka ta wywołała swego czasu wielki skandal obyczajowy i została uznana za obsceniczną i obrażającą żydowską religię. Mimo to, odnosiła również międzynarodowe sukcesy. Dodatkową ciekawostką jest to, że spektakl wystawiany jest w języku jidysz z tłumaczeniem symultanicznym (poprzez słuchawki) na język polski.

 

Gdzie: Teatr Capitol, Warszawa

Atrakcje: W tym roku Teatr Capitol świętuje Dzień Zakochanych aż trzy dni! Będzie komediowo i gwiazdorsko! Na scenie zobaczycie m.in.: Annę Gornostaj, Aleksandrę Szwed, Przemysława Sadowskiego, Darię Widawską, Piotra Grabowskiego, Michała Milowicza, Kabaret Moralnego Niepokoju, Piotra Gąsowskiego, Annę Dreszowską i Hannę Śleszyńską. Zapraszamy!

W programie:
14 lutego, g.19:00 (Scena Mniejsza)  "Dwie połówki pomarańczy" 
14 lutego, g.19:30 (Duża Scena) "Następnego dnia rano"
15 lutego, g.19:00 (Scena Mniejsza)  "Śmiertelnie poważne uczucie"
15 lutego, g.19:30 (Duża Scena)  "Klub mężusiów" 
16 lutego, g.15:30 (Scena Mniejsza) "Zdrówko!"
16 lutego, g.18:00 (Scena Mniejsza) "Zdrówko!"
16 lutego, g.18:30 (Duża Scena) "Bożyszcze kobiet"

 

Gdzie: Teatr Nowy, Kraków

Atrakcje: W dniu 14 lutego, po prawie 3 latach, na deski Teatru Nowego powraca głośny spektakl "Filozofia w buduarze" w reżyserii Bogdana Hussakowsiego na podstawie powieści Markiza de Sade, jednego z najbardziej kontrowersyjnych pisarzy czasu rewolucji francuskiej. W tym dniu w Teatrze Nowym odbędzie się również wernisaż wystawy Prince'a Negatif "O znikaniu". 

 

Gdzie: Teatr Rozrywki Lutnia, Łódź

Atrakcje: Trzy razy łóżko Walentynkowy spektakl w Teatrze Rozrywki Lutnia. Mąż i żona prowadzą prowadzą poważne rozmowy w sypialni. Łóżko idealnym miejscem na podejmowanie przełomowych małżeńskich decyzji. Start o godzinie 19.  Bilety w cenie 70 zł.

 

Gdzie: Inkubator Technologiczny Arterion, Łódź

Atrakcje: Febe wróć opowiada o słodko-gorzkiej miłości.  Helen i Frazer szukając zaginionego psa, przebywają długą drogę, która od starannie wykreowanego sztucznego raju, prowadzi ich do gorzkiej wiedzy na temat własnej samotności. W rolach głównych Gracjan Kilar i Malwina Irek z Teatru Nowego w Łodzi. Spektakl odbędzie się w Inkubatorze Technologicznym Arterion. Godz.19, bilety: 25 zł za osobę lub 45 zł za podwójne zaproszenie.

 

Gdzie: Sala Koncertowa Urzędu Miejskiego, Radom

Atrakcje: Old Love – spektakl w rolach głównych: Małgorzata Ostrowska – Królikowska Artur Barciś. Old Love to pełen humoru spektakl podejmujący zagadnienie tego, czy ludzie w „pewnym wieku” powinni myśleć o miłości, zwłaszcza miłości fizycznej. Opowieść o związku, który rodzi się, gdy dwie osoby niemal przez całe życie przelotnie się spotykają; o determinacji mężczyzny, który stara się zdobyć serce dość opornej ukochanej; o rozbudzeniu, zdawałoby się, dawno zapomnianych emocji. „Old Love” to sztuka stawiająca ważne życiowe pytania, ale pełna ciepła, optymizmu i humoru.

 

Gdzie: Teatr im. W. Siemaszkowej, Rzeszów

Atrakcje: Zemsta A. Fredry Zemsta – jeden z najpopularniejszych na świecie sposobów na ukojenie żalu, z łacińskiego ultio, po angielsku revenge, ale także vengeance, la vendetta z włoskiego, die Rache z niemieckiego, a po polsku… spécialité de la maison. Ta najbardziej znana dotyczy nietoperza, ale to operetka i jej autorem nie jest wcale Aleksander Fredro. Ta uznawana za arcydzieło polskiej komedii już jest autorstwa hrabiego Fredry (herbu Bończa) i pozostaje w bezpośrednim związku z realizacją na scenie Teatru im. W. Siemaszkowej w Rzeszowie, choć rzecz wcale nie dzieje się na zamku, a niektóre postaci przeszły gruntowną metamorfozę. To wciąż ci sami Rejent i Cześnik i ta sama „Zemsta”.

 

Gdzie: Teatr Nowy, Rzeszów

Atrakcje: Kalina – Monodram Jagody Rall na podstawie życia i twórczości Kaliny Jędusik. Zmierzenie się z Kaliną, jej legendą, seksapilem, urodą i stu tajemnicami oraz tysiącami plotek, to już rodzaj bohaterstwa w samym zamierzeniu. Jagodzie udało się nie tylko urodą upodobnić do wszechstronnie utalentowanej aktorki, ale też znaleźć jej sposób poruszania, mimikę i nawet próbować naśladować jej głos z charakterystyczną lekką chrypkę, która zwłaszcza w piosenkach brzmiała porywająco.

 

Gdzie: Teatr Maska, Rzeszów

Atrakcje: Kaktus i Angelonia Kaktus uwielbiał muzykę - miał piękny głos, umiał czytać nuty i, tak jak muzyk, u którego mieszkał, codziennie śpiewał. Pewnego dnia coś się zmieniło w poukładanym i wygodnym życiu Kaktusa. Śpiewak uprzątnął parapet - jednak nie po to, aby zrobić miejsce na nowe nuty, tylko na drugą doniczkę. W ten sposób na parapecie obok Kaktusa pojawiła się ona - Angelonia. Kaktus wcale nie ucieszył się ze zmiany. Nowa sąsiadka zajmowała miejsce i była bardzo denerwująca... Jak rozwinie się znajomość Kaktusa i Angelonii?

 

Gdzie: Scena Teatralna NOT, Gdańsk

Atrakcje: Teatr Buffo gościnnie wystąpi na gdańskiej scenie. W komedii Histerie miłosne zobaczymy plejadę polskich gwiazd: Magdalenę Boczarską, Szymona Bobrowskiego i Bartłomeja Topę. Sztuka debiutowała w latach 60-tych na nowojorskim Boradwayu, jednak teraz zawita na polskie sceny w odświeżonym przekładzie.

 

Gdzie: Teatr Wybrzeże, Gdańsk

Atrakcje: (G)dzie ci faceci? One już od wielu lat nie tylko śpiewają - ale całkiem serio pytają, wołają, krzyczą - Gdzie ci mężczyźni?! Im jeszcze ciągle się wydaje, że kobietę trzeba trzymać krótko, z ułańską fantazją chodzą na piwko naprzeciwko i bawią się, jak szwoleżerowie - pocieszenie znajdując nie tylko w używkach i ramionach innych kobiet, ale i stwierdzeniu, że z dziewczynami to nigdy nie wie się... Postaramy się śpiewająco przyjrzeć postępującemu tzw. kryzysowi męskości, ideologiom i ideolożkom feministycznym i wszelkim aspektom wojny płci - pół żartem - pół serio, ale najczęściej z campowym przymrużeniem oka.  Seans Komedia z duchami, damsko-męskimi konfliktami i inteligentnymi podtekstami. Karol, popularny pisarz i nieuznający granic artysta, dla poszerzenia spektrum swoich doświadczeń, organizuje wraz ze swą żoną seans spirytystyczny. Wieczór zapowiada się rozkosznie, jednak wkraczanie na niebezpieczne terytoria nie zawsze uchodzi bezkarnie.

 

KONCERT

 

.html
 

Gdzie: Kawiarnia Pionova, Gdańsk

Atrakcje: Walentynki z piosenką francuską. Wystąpi zespół Gentle Lady Note. Zaprezentuje on klasyki piosenki francuskiej, takich artystek jak: Edith Piaf, Carla Bruni, Patricia Kaas, Zaz. Bilety 20 zł (przedsprzedaż), 30 zł (w dniu koncertu).

 

Gdzie: Sala Koncertowa na Ołowiance, Gdańsk

Atrakcje: Koncert Walentynkowy w Filharmonii. Wystąpią Massimiliano Caldi - dyrygent, Hwayoon Lee - altówka, Ettore Pelegrino -skrzypce. Zakochani usłyszą "Cosi van tutte", "Orfeusz i Eurydyka", Suita z opery Miłość do trzech pomarańczy i Symfonia koncertująca Es-dur KV 364. Bilety 120 zł para. Start godz. 19, Filharmonia Bałtycka.

 

Gdzie: Łódź

Atrakcje: Zakochani w Łodzi Volver i Andrzej Piaseczny po raz pierwszy razem na scenie. Romantyczne utwory w ich wykonaniu wprawią zakochanych w jeszcze cieplejszy nastrój. Koncert poprowadzi Cezary Pazura. W programie również losowanie nagród. 1% dochodu zostanie przekazany na rzecz fundacji pomagającej dzieciom. 
Start o godzinie 21.  Ceny biletów: 90 zł, 65 zł, 45 zł i 25 zł. 

 

Gdzie: Klub Scenografia, Łódź

Atrakcje: Natalia Natu Przybysz Polska wokalistka zagra w klubie Scenografia. Jej ostatnia płyta "Kozmic Blues: Tribute to Janis Joplin" odniosła duży sukces dzięki wyszukanym melodiom i tekstom. Natalię Przybysz doceniono m.in. na Woodstocku i Męskim Graniu. Artystka to również laureatka Fryderyka i Superjedynki. Bilety 35/40 zł

 

Gdzie: Klub Wytwórnia, Łódź

Atrakcje: 14 lutego o godzinie 20 polska kapela Łąki Łan zagra Anty-Walentynkowy koncert bez miłosnych i romantycznych utworów. Impreza przeznaczona jest zarówno dla singli, jak i par. Formacja znana jest z grania energetycznych koncertów. Grupa grała podczas wielu festiwali w Polsce i na świecie. Start o godzinie 19. Bilety od 30 do 40 zł.

 

Gdzie: Keja Pub, Łódź

Atrakcje: Kraina Łagodności – Koncert Jerzego Filara 14 lutego polski kompozytor i wykonawca zagra specjalnie dla zakochanych. Twórca piosenek i ballad poetyckich wprowadzi gości w romantyczny i melancholijny nastrój. Start o godzinie 21. Wstęp wolny.

 

Gdzie: Atlas Arena, Łódź

Atrakcje: Z okazji Walentynek w Atlas Arenie wystąpi Shakin' Stevens. Zaśpiewa swoje największe przeboje, m.in. "Cry just a little bit", "Oh Julie", "You Drive Me Crazy", "Give Me Your Heart Tonight".

 

Gdzie: Teatr Muzyczny, Łódź

Atrakcje: Zapraszamy na niezwykły koncert, podczas którego usłyszeć będzie można największe, niezapomniane przeboje muzyki operetkowej i musicalowej. Podczas dwuczęściowego koncertu usłyszymy m.in. Tam karety mkną i kuplety Żupana z Barona cygańskiego, duet Myszko! z operetki Wiktoria i jej huzar, Chieti, chieti z Don Pasquale, I got rythm Georga Gerschwina, pieśń Somewhere z musicalu West Side Story oraz duet O to proszę z Upiora w operze. 

 

Gdzie: Nafontannach, ArchiwumClub, Radom

Atrakcje: Radomski Kolektyw Imprezowy zaprasza 14 lutego na podwójną opcję na melanż! PRIMO: Jak co roku, tym razem również ekipy remontowo-budowalne spotykają się pod hasłem "WALĘ TYNKI"! SECUNDO: Startujemy z feriami 2014! Z tego powodu przygotowaliśmy dla Was 2 ODMIENNE KLIMATY! Pierwsze tynki poleją się już od 18.00 "Nafontannach" - obfite promocje dla walących zaprawę za okazaniem naszej wejściówki! Beforowy parkiet nakręci Whizz! W dalszej części przenosimy się na antywalentynkowy plac budowy do Archiwum Club, gdzie pod hasłem"A JA NIE WALĘ W TYNKI" kolejne promocje na mur beton! Kierownikami projektu jak zawsze najlepsi w branży: PORTER MATT, ALEX & GUESTS. Karta wstępu: 20 PLN (tylko przedsprzedaż) do nabycia w kawiarni "Nafontannach"!

 

Gdzie: Miejski Dom Kultury, Mińsk Mazowiecki

Atrakcje: Zapraszamy na walentynkowy koncert operetkowy. Artyści postarali się dobrać repertuar operowy i operetkowy pod kątem różnych odcieni miłości - niespełnionej, bez wzajemności, zdrady, ale również i takiej z happy endem. Usłyszymy utwory m.in. Mozarta, Pucciniego, Verdiego, Lehara i Kalmana. Zaśpiewają: Adriana Ferfecka - sopran Anna Koźlakiewicz - sopran Michał Dembiński – bas Emil Ławecki – tenor Przy fortepianie - Natalia Pawlaszek Prowadzenie Koncertu – Rafał Ostrowski

 

Gdzie: Opera Krakowska

Atrakcje: W repertuarze arie operowe i operetkowe m.in. z "Halki", Napoju miłosnego", Madama Butterfly", "Rigoletto", czy "Wesołej wdówki" oraz songi musicalowe np. „Halki”, „Napoju miłosnego”, „Madamy Butterfly”, „Rigoletto” czy „Wesołej wdówki” oraz songów musicalowych np. „Południowy Pacyfik” .Gościem specjalnym koncertu będzie prof. Lew Starowicz.

 

WERNISAŻ

 

Gdzie: Centrum Sztuki Współczesnej Łaźnia, Gdańsk

Atrakcje:

Erwin van Doorn & Inge Nabuurs, Morze oczekuje Twojego powrotu to instalacja składająca się z nowych prac duetu Erwin Van Doorn i Inge Nabuurs. W zaprojektowanej przez siebie scenografii artyści pokazują 8 fotografii Disco Mori, stanowiących współczesną wersję tradycyjnych holenderskich Memento Mori, 8 alegorycznych Portretów filmowych i kolekcję związanych z nimi obiektów-fetyszy. Zaczynająca się w ostatnich dniach karnawału wystawa, przywołująca wiekową tradycję relacji Gdańska i Królestwa Niderlandów, przedstawia symboliczny obraz postkolonialnego świata, w którym sztuka dawna, nauka, filozofia i poezja tworzą, wraz z kulturą popularną, wysublimowaną i groteskową hybrydę. Pozwoli ona odbyć fascynującą podróż w głąb czasu i własnej duszy, aby u progu wiosny, w mrocznym wnętrzu carrus navalis, odnaleźć drogę ku świetlanej przyszłości. Wernisaż: 14 lutego 2014, godz. 18.00

.html
 Radziszewski, Pozdrowienia z Ameryki!

Karol Radziszewski, Pozdrowienia z Ameryki! Pozdrowienia z Ameryki! to przypis do rozpoczętego w 2011 roku projektu America Is Not Ready For This, dla którego inspiracją była wizyta polskiej artystki neo-awangardowej Natalii LL w USA latem 1977 roku. Oprócz filmu dokumentalnego pod tym tytułem, będącego zbiorem rozmów z przedstawicielami nowojorskiego świata sztuki, pokazany zostanie nowy materiał będący częścią tworzonego przez Karola Radziszewskiego archiwum. Na niespójny obraz sztuki tamtych czasów składają się wypowiedzi pochodzące z obu stron Żelaznej Kurtyny, w tym relacja Grzegorza Kowalskiego oraz przedstawiciela amerykańskiego undergroundu, zmarłego w 2013 roku Mario Monteza. Wydarzenie towarzyszące: 15 lutego 2014, godz. 19.00 Spotkanie z artystą i Wojciechem Szymańskim oraz pokaz filmu MS 101 (2012), 50’. Spotkanie odbędzie się w ramach cyklu Parakino. Wernisaż: 14 lutego 2014, godz. 18.00

 La forma del diablo La forma del diablo to refleksja nad współczesnymi formami zła. Na wystawie zaprezentowane zostaną prace czwórki artystów związanych z działającym w stolicy Chile stowarzyszeniem Caja Negra, utworzonym w 1977 roku. Prace są rezultatem pobytu artystów w Gdańsku w ramach programu rezydencyjnego CSW Łaźnia. Wystawa odbywa się w ramach projektu Cities on the edge, który ma na celu analizę przedsięwzięć artystycznych z obszarów znajdujących się poza granicami naszych zainteresowań, kojarzonymi bardziej z konfliktami niż sztuką. Wystawie towarzyszy wystawa obrazów Arkadiusza Sylwestrowicza - polskiego członka grupy Caja Negra na parterze budynku CSW Łaźnia. Artyści: Mauricio Bravo Carreño, Mario Z (Mario Zeballos Contreras), Victor Hugo Bravo Carreño, Javier Rodriguez Pino Wernisaż: 14 lutego 2014, godz. 18.00 Koncert Mario Z: 14 lutego 2014, godz. 19.00

 

Gdzie: Muzeum Narodowe, Warszawa

Atrakcje: Historie miłosne w muzeum 14 lutego (piątek) o godz. 16.30 Muzeum Narodowe w Warszawie organizuje specjalne walentynkowe spotkanie poświęcone historiom miłosnym, które wyczytać można z obrazów eksponowanych w galeriach stałych: Portretu Staropolskiego i Europejskiego oraz Sztuki XIX Wieku. Urszula Król – absolwentka historii sztuki na Uniwersytecie Warszawskim, edukatorka MNW, redaktorka i tłumaczka –  opowie gościom o miłosnych perypetiach bohaterek i bohaterów znanych nam z historii i literatury. Gawędzie o ich losach – niekiedy szczęśliwych, innym razem tragicznych – towarzyszyć będzie muzyka wykonywana na żywo przez Marzenę Masłowską – wiolonczelistkę, która współpracowała z muzykami takimi jak Grzegorz Turnau czy Sławek Wierzcholski. Na czas oprowadzania – specjalnie z okazji Dnia Zakochanych – w Galerii Sztuki XIX Wieku wystawiony zostanie obraz Jana Matejki Zygmunt August z Barbarą na dworze radziwiłłowskim w Wilnie namalowany w 1867 roku.

 

Gdzie: Centrum Korona, Wrocław

Atrakcje: Wystawa „Eksperymentuj!” organizowana przez Centrum Nauki Kopernik. Cała wystawa składa się z 15 interaktywnych eksponatów pozwalających samodzielnie prowadzić doświadczenia. Dzięki nim można oszukać własny wzrok, sprawdzić zdolność zapamiętywania, spróbować usiąść na wirującym krześle, trenować umysł rozwiązując intrygujące łamigłówki i oswoić takie określenia, jak tablica Galtona, Półkule Magdeburskie czy Zeotrop, które może brzmią nieco egzotycznie, ale przy bliższym poznaniu dostarczają mnóstwa zabawy. Na wydarzenie zapraszamy do  Centrum Korona od 14 do 16 lutego.

 

Gdzie: Pub Kontakt, Rzeszów

Atrakcje: Wernisaż wystawy fotografii Estery Kulawskiej, pt.: Zawód Nie wykonywałem żadnego zawodu i zmarnowałem mnóstwo czasu. Ale ta strata była w rzeczywistości zyskiem – pisze na temat swojego życia Emil Cioran, Jednak czy to prawda, czy w rzeczywistości nie wykonywał on żadnego zawodu, czy bycie filozofem, pisarzem to żaden zawód? Co wtedy gdy zawód staje się pasją? Śpiewać i grać będzie Waldemar Lenkowski.

 

KINO


.html
 

Gdzie: Kino Praha, Warszawa

Atrakcje: W niedzielę, 16. lutego o godz. 15:45 odbędzie się retransmisja przedstawienia baletowego moskiewskiego Teatru Bolszoj – "Korsarz” w choreografii Aleksieja Ratmanskiego, Mariusa Petipa i Jurija Burłaka. „Korsarz” to romantyczna i pełna egzotyzmu historia pirata Konrada i niewolnicy Medory. Libretto zostało oparte na powieści poetyckiej George’a Byrona. Oryginalną, klasyczną choreografię Mariusa Petipy odtworzyli dwaj wybitni artyści, na co dzień współpracujący z historycznym moskiewskim zespołem, który słynie z niewyobrażalnej wręcz precyzji i wirtuozerii. Są to Aleksiej Ratmanski, obecnie dyrektor American Ballet Theatre – czołowej sceny baletowej USA, i Jurij Burłaka, światowej klasy specjalista od rekonstrukcji XIX-wiecznych baletów. W przedstawieniu bierze udział 120 tancerzy. Przedstawienie trwa około 3 godzin.

 

Gdzie: Kijów.Centrum!, Kraków

Atrakcje: premierowy pokaz filmu "Ona” – romantycznego melodramatu w reżyserii Spike’a Jonze’a. Produkcja doceniona została przez Amerykańską Akademię Sztuki i Wiedzy Filmowej otrzymując pięć nominacji do Oscara, w tym za najlepszy film. Podczas premiery, wśród uczestników rozlosowane zostaną nagrody, a w barach czekać będzie, specjalnie przygotowane na tę okazję, walentynkowe menu. Theodore Twombly to ułożony, uduchowiony człowiek, który zarabia na życie pisząc wzruszające, osobiste listy do innych ludzi. Załamany po zakończeniu długiego związku, staje się zaintrygowany nowym, zaawansowanym systemem operacyjnym, który zapowiadał posiadanie intuicyjnego podmiotu w sobie, indywidualnego dla każdego użytkownika. Po uruchomieniu systemu Theodore zachwyca się poznaniem "Samanthy" − jasnym, kobiecym głosem, który jest wnikliwy, wrażliwy i zaskakująco zabawny. Potrzeby i pragnienia głosu rosną, wraz z potrzebami Theodore'a, ich przyjaźń pogłębia się.

 

Gdzie: Multikino, Polska

Facet (nie)potrzebny od zaraz
Zdradzona przez chłopaka Zosia nie może znieść myśli o czekającym ją "staropanieństwie", dlatego postanawia ponownie spotkać się ze swoimi byłymi chłopakami. W roli głownej Katarzyna Maciąg, a towarzyszą jej m.in. Joanna Kulig, Krzysztof Globisz, Paweł Małaszyński, Maciej Stuhr, Czesław Mozil.

Zimowa opowieść
Film o "cudach, przeplatających się losach i odwiecznej walce dobra ze złem w mitycznym Nowym Jorku na przestrzeni stu lat". W obsadzie znajdują się m.in. Colin Farrell, Jessica Brown Findlay, Jennifer Connelly i Russell Crowe.

Miłość bez końca
Historia młodzieńczej letniej miłości Jade i Davida. Uczucie łączące młodych jest wielkie i namiętne, ale wszystko zaczyna się komplikować, gdy związek próbują zakończyć rodzice dziewczyny. W rolach głównych Alex Pettyfer i Gabriella Wilde.

 

Tekst powstał w ramach programu Praktyka w Kulturaonline.pl. Więcej artykułów początkujących dziennikarzy na redakcyjnym blogu tutaj.

  

Komentarze
  • OK, z jednej strony fajnie, że i instytucje kulturalne pomyślały o walentynkach - bo być może tak ściągną widza do siebie. Jednak ogólnie drażni mnie ten szał na 14-02!!!!! bo czy wszystko ma być z nazwą "walentynki, walentynkowy czy na walentynki"!!

  • Mnie tez drazni ta nachalnosc i wrecz obowiazek obchodzenia tego swieta.Ale skoro ludzie dali sie tak "omotac",to taki szeroki zakres propozycji skierowanych w strone tego dnia nie moze dziwic.Ale tez coraz czesciej pojawiaja sie imprezy anty-walentynkowe.