Pod patronatem kulturaonline.pl
Jesteś w: Strona główna > Artykuły > Warto posłuchać #14

Warto posłuchać #14

2013-05-06 mb
.html
 fot. mat.pras.

Postanowiłem raz na jakiś czas na blogu prezentować interesującą, polską, alternatywną kapelę. Tych utworów nie zobaczycie w tzw. "telewizjach muzycznych" i nie usłyszycie w największych stacjach radiowych. A szkoda..Prezentujemy najnowszy klip zespołu Fair Weather Friends do utworu "Fly By". Przy tej okazji przypominam, iż zespół Fair Weather Friends wystąpi 17 maja 2013 roku w Łodzi w Klubie Senografia.

Fair Weather Friends powstał w Czeladzi w 2011 r. Kwartet przełamuje różnice pomiędzy vintage’owym tanecznym graniem, współczesną elektroniką i stylistyką gitarową.  Zespół tworzą: Maciek Bywalec, Paweł Cyz, Michał Maślak i Mateusz Zegan. Obecnie muzycy pracują nad materiałem na debiutancką płytę, którą planują wydać na jesień.

- Główną inspiracją dla scenarzystów była gorączka lotów kosmicznych lat 60, podbój przestrzeni pozaziemskiej oraz pierwsza wizyta człowieka na księżycu. Jesteśmy zafascynowani tą epokąi chcieliśmy przenieść jej klimat do naszego nowego teledysku – mówi Paweł Cyz, basista FWF.

- Zwłaszcza, że utwór opowiada o postaci, która nie może zaznać przyziemnej egzystencji, zamiast tego podróżuje między światami, wpadając czasem w atmosferę różnych planet. Te planety to światy innych osób, do których bohater wypowiada wyzwanie. Fly By mówi o potrzebie spotkania z drugą osobą i związanym z tym podjęciem ryzyka. Traktuje też o byciu sobą, o tym że to, jak się bawimy pokazuje jacy tak naprawdę jesteśmy – dodaje Michał Maślak, wokalista FWF.

 

Fair Weather Friends
 


 Komentarze
  • Jak do tej pory nie zetknalem sie z muzyka zespolu Fair Weather Friends.Ale cos mi sie wydaje,ze moj kontakt z ta grupa skonczy sie na tej jednej piosence.Taka stylistyka nie nalezy bowiem do moich ulubionych.