Pod patronatem kulturaonline.pl
Jesteś w: Strona główna > Artykuły > Warto posłuchać/zobaczyć #4

Warto posłuchać/zobaczyć #4

2012-04-02 mb

Paula i Karol.html
 fot. okładka EP

Postanowiłem raz w tygodniu na blogu prezentować jeden teledysk którejś z polskich, alternatywnych kapel. Tych utworów nie zobaczycie w tzw. "telewizjach muzycznych" i nie usłyszycie w największych stacjach radiowych. A szkoda.

Tym razem nieco hipstersko, ale nie w negatywnym znaczeniu tego słowa. Paula i Karol to sympatyczne dźwięki, nieco naiwna popowo-folkowa muzyka i ciepły wokal. Całość nieco przypomina ścieżkę dźwiękową z np. "Juno" (pamiętacie ten film?).

Grupa usadowiła się w Warszawie i od czasu do czasu emigruje po świecie prezentując pozytywne wibracje. Takie, jakie możecie usłyszeć w poniższym utworze.  Na marginesie wkrótce na ekranach kin pojawi się film "Wszystko płynie". Jeśli go obejrzycie pomyślcie o tym, że soundtrack do niech zrobiła właśnie Paula. Pasuje, prawda?

 

 


Komentarze
  • "Juno" pamiętamy - nie mogłoby być inaczej :D Co do samego utworu, to faktycznie jest sympatyczny i przyjemny. Idealny na pierwsze wiosenne dni, które - mam nadzieję - w końcu się pojawią ;) Aż dziwne, że to duet z Polski :) Mam nadzieję, że uda mi się posłuchać innych piosenek.

  • Uwielbiam ich !Kolejny niszowy zespół, który robi świetną robotę i idzie do przodu. Dla mnie kawałek ''Change, I know'' jest absolutnym numerem jeden, magicznie :)No i racja, warto ich posłuchać !