Pod patronatem kulturaonline.pl
Jesteś w: Strona główna > Artykuły > Warto posłuchać/zobaczyć #6

Warto posłuchać/zobaczyć #6

2012-04-19 mb

.html
 fot. okładka płyty

Postanowiłem raz w tygodniu na blogu prezentować jeden teledysk którejś z polskich, alternatywnych kapel. Tych utworów nie zobaczycie w tzw. "telewizjach muzycznych" i nie usłyszycie w największych stacjach radiowych. A szkoda.

Tym nieco bardziej znana grupa - Ballady i Romanse i ich Życie do niczego. Grupa powstała w 2007 roku. W jej skład wchodzą siostry Wrońskie - Zuzanna (Meble) oraz Barbara (Pustki). W 2008 roku pojawił się ich pierwszy  album nazwany po prostu "Ballady i Romanse". Nowa płyta nosi tytuł "Zapomnij".

Warto dodać, że Ballady i romanse były nominowane do ostatnich Paszportów Polityki.

 

 
 

Komentarze
  • Od zawsze kocham się w muzyce alternatywnej, bardzo żałuję że większość stacji radiowych omija tak fantastyczną muzykę. A Baśka z Pustek jest po prostu genialna ! :)

  • Ballady i Romanse to polska odpowiedz na niebywala popularnosc na swiecie siostrzanego duetu CocoRosie.Na cale szczescie od wiekszosci tego typu polskich "produktow" jest ro projekt bardzo udany.A jezeli chodzi o i ich obecnosc w mediach,to bardzo czesto goszcza w radiowej Trojce".

  • To skomentuję...owszem Trójka (i chwała za to!)gra właśnie tak fantastyczną muzykę, szkoda że inne stacje radiowe nie potrafią docenić i tu właśnie ubolewam.

  • Niestety ale nie ma takiej muzyki w komercyjnych radiach a szkoda bo chętnie bym posłuchałam czegoś zupełnie innego a nie wciąż tego samego w kółko i tych samych muzyków.