Pod patronatem kulturaonline.pl
Jesteś w: Strona główna > Artykuły > Xxanaxx porywa energią

Xxanaxx porywa energią

2014-04-17 Joanna Mrozek

Mówi się, że w życiu nie można mieć wszystkiego. Członkowie zespołu xxanaxx zdają się być pod tym względem wyjątkiem – są piękni, młodzi i niezwykle utalentowani.

.html
 Za: profil Facebookowy

Xxanaxx to stosunkowo młody zespół z Warszawy, tworzący muzykę elektroniczną. Powstał w roku 2012. W jego skład wchodzą: Michał Wasilewski a.k.a. Lance Flar, zajmujący się tworzeniem muzyki i Klaudia Szafrańska na wokalu, znana szerszej publiczności przez uczestnictwo w programie X-Factor.

Delikatny głos wokalistki ciekawie kontrastuje z dynamicznymi, basowymi brzmieniami, charakterystycznymi dla stylu zespołu. Jak sami podkreślają, identyfikują się z takimi gatunkami muzycznymi jak chillwave, witch house i electronica. W grudniu 2012 r. światło dzienne ujrzał ich debiutancki singiel pt. "Disappear”. Na koniec kwietnia tego roku planowane jest wydanie pierwszego albumu nakładem Warner Music Polska.

Wrocław to szósty przystanek podczas ich tegorocznej trasy koncertowej. Występ odbył się 12.04 w klubie Puzzle. Wcześniej odwiedzili m. in. Kraków i Katowice, gdzie przyjęto ich równie entuzjastycznie jak w stolicy Dolnego Śląska. Ostatnim punktem na mapie będzie Władysławowo, gdzie zespół zawita 18.07.2014 r.

Xxanaxx mimo krótkiego stażu na rynku muzycznym ma już za sobą pierwsze sukcesy. Wystąpił na prestiżowych festiwalach takich jak Open’er Festival, Audioriver czy Selektor, a Portal Brand New Anthem przyznał duetowi nagrodę w kategorii Debiut Roku 2013. Ciekawe eksperymenty muzyczne i młodzieńczy wigor zdają się być kluczem do ich przyszłej, miejmy nadzieję, międzynarodowej kariery.

Tekst powstał w ramach programu Praktyka w Kulturaonline.pl.

 

 


 Komentarze
  • Po tym jednym numerze nie skreslam tego zespolu,ale rewalacji jednak nie ma.