Pod patronatem kulturaonline.pl
Jesteś w: Strona główna > Artykuły > Z sercem dla dziecka

Z sercem dla dziecka

2013-02-14 nadia

Walentynki kojarzą się większości ludzi z komercyjnym kiczowatym świętem. Osobiście nie podobała mi się nigdy idea okazywania sobie uczuć w konkretny dzień, bo przecież ludzie, którzy się kochają powinni być dla siebie dobrzy cały czas.

.html
 

Jeśli powiemy sobie, że jeden dzień w roku mamy się o siebie wzajemnie troszczyć to znaczy to tyle, że w inne dni jesteśmy zwolnieni z tego obowiązku i rzeczywiście uczucia stają się obowiązkowe, a na co dzień ludzie przestają robić dla siebie rzeczy miłe czy szalone inspirowane komediami romantycznymi.

Jednak niektórzy inaczej podchodzą do tego święta i traktują je jako okazję do zrobienia czegoś dobrego z potrzeby serca. Wykorzystują ten dzień do pomocy i bycia po prostu dobrym człowiekiem. Fundacja Serce Dziecka  w tym roku organizuje Noc Lampionów na warszawskim Polu Mokotowskim.

Wieczorem nad jeziorkiem w parku wszyscy, którzy chcą pomóc dzieciom z chorobami serca i uczcić niecodziennie walentynki będą mogli wypuścić pod niebo latające lampiony. Część dochodu z lampionów zasili fundusz organizacji pomagającej chorym dzieciom.

 Szegóły akcji TUTAJKomentarze